ההרשמה לטיול זה הסתיימה - כל המקומות אזלו

ניתן עדיין להירשם לטיול המשפחות בקיץ ובחגי תשרי 


טיול משפחות בחופשת הפסח במסלול מחודש ומשודרג כולל ליל סדר קבוצתי 


היום הראשון של הטיול יום שלישי – 16/04/19

בבוקר ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונעלה על הטיסה לגרמניה לעיר מינכן בירת בוואריה, לאחר הנחיתה בגרמניה נעלה על אוטובוס שייקח אותנו לתחנת ההשכרה ליד העיר מינכן שם נתחיל בקבלת הקרוואנים, לאחר שנתארגן על הקרוואנים נתחיל את הטיול בנסיעה מערבה בכבישים המהירים המפורסמים של גרמניה ה- "אוטובאן"  לכיוון העיר אגסבורג נתחיל בכניסה למרכז קניות להצטיידות ראשונית של מזון לטיול ונמשיך בנסיעה לחניון ליד העיר אגסבורג ולאחר מפגש ערב קצר נפרוש לשינה.

היום השני של הטיול יום רביעי – 17/04/19

בבוקר נצא מהחניון בנסיעה דרומה ליום שכולו כיף ושעשוע בפארק השעשועים סקי ליין שבו מגוון של מתקנים בגובה השמיים כמו רכבות הרים, כדור נפילה חופשית, גלגל ענק לילדים גדולים ומבוגרים ומתקנים רבים לקטנים כולל מכוניות, מתקני מים ועוד ועוד נמשיך את הבילוי בפארק השעשועים סקי ליין עד לסגירה שלו.

לאחר הסגירה נמשיך בנסיעה דרומה לכיוון האגם השני בגודלו באירופה אגם בודן, שם ליד העיר לינדאו ניכנס לחניון, בערב נקיים מפגש קבוצתי למבוגרים ובמידת האפשר נקרין סרט לילדים.

היום השלישי של הטיול יום חמישי  - 18/04/19

בבוקר נצא מערבה לאורך חופו הצפוני של אגם בודן, בקצה האגם נמשיך מזרחה לאורך האגם לעיר קונסטנץ, לאחר שנחנה נלך ל- עולם הים שם נבקר בבריכות הכרישים, נעבור בצינור שקוף שמסביבנו מגוון דגים, נצפה באקווריומים ובריכות דגים וכמובן נבקר בעולם הפינגווינים המצחיק והמרגש. 

משם נמשיך לסיור אישי מודרך אינטרקטיבי בעיר קונסטטנץ שם נראה את פסל האנמפריה, הנמל, בית הכנסת, בתי הסוחרים, הקתדרלה ומגוון עצום של פסלי רחוב המפוזרים במדרחוב המעניין והשופע מסעדות וחנויות.

משם נמשיך 
בנסיעה קצרה לביקור באי הפרחים המפורסם מייניהו. באי ניסע באוטובוס למרכז האי ונצא לטיול ברגל לביקור בגני הפרחים, אולם חממת הסחלבים, פסלי הברווזים, גני הקקטוסים ונסיים בביקור בחממות הפרפרים הטרופיים. 


בסיום הביקור נצא בנסיעה לחניון בעיר פרייבורג בירת היער השחור.

היום הרביעי של הטיול יום שישי – 19/04/19

את היום הזה נקדיש לאגם הקטן הקרחוני המיוחד של מרכז היער השחור אגם טיטיזה. נתחיל בבוקר בנסיעה לעיירה טיטיזה למגרש החניה המרכזי ומשם נרד לסיור קצר וזמן חופשי במדרחוב של העיירה בינות לעושר חנויות המזכרות של היער השחור ומיטב מטעמי האזור. ניפגש במזח על שפת האגם ונצא לשייט רגוע של חצי שעה על האגם שבסופו נחזור ברגל לקרוואנים.
מממגרש החניה נמשיך לפארק המים המקורה הגדול של היער השחור באד פרדאייס ל- 4 שעות של כיף בפארק המים המחומם והמקורה (בתשלום נוסף במקום).


 בסיום הפארק נצא בנסיעה לכיוון העיר פרייבורג לחניון הלילה, שם נתארגן לקראת הערב
בערב נקיים ארוחת ערב חג משותפת של כל הקבוצה כדי לחגוג את 
ליל הסדר בגרמניה כאשר כל משפחה מביאה איתה את הארוחה עצמה ואנחנו נדאג לשוחלן חג מקושט עם כל מאפייני החג צלחת פסח, מצות, חרוסת, חזרת, יין, מיץ ענבים, אפיקומן ושאר סממני החג. 

היום החמישי של הטיול יום שבת – 20/04/19

בבוקר נשאיר את הקרוואנים בחניון ונצא ברגל לעיר פרייבורג בירת היער השחור לסיור מודרך שיוביל אותנו לאורך תעלות המים, הרחובות המרוצפים אבן, לוחות הפסיפס ברחובות, נתחיל בביקור בבית הכנסת של העיר פרייבורג ונשמע על סיפור המקום וההיסטוריה של הקהילה היהודית שבעיר.

נמשיך לכיכר המרכזית של העיר ונבקר בכנסיה המפורסמת של פרייבורג שלאחר מכן נגיע לשוק ולמדרחוב עם החנויות בעיר פרייבורג נסתובב בשוק שביום זה הוא שוק השבת ושוק חג הפסחא הגדול ובקניות בעיר ביום שבו השוק מלא וססגוני במיוחד. משם נמשיך בסיורי אישי מודרך אינטרקטיבי ולזמן חופשי בעיר ובחניות שלה.
בערב לאחר שנחזור לחניון ברגל או ברכבת נגיע לחניון שם נלאחר ארוחת ערב, נשב ביחד למפגש מבוגרים וסרט במועדון לילדים.

היום השישי של הטיול יום ראשון – 21/04/19

נתחיל בנסיעה דרומה לעיירה שטייננהופן שם נבקר בפארק ציפורים,לאחר שנבקר בכלובים ובתצוגות של הציפורים נמשיך בצפייה במופע של ציפורי טרף כמו עיטים, נשרים ועוד. משם נמשיך לצפייה ולהאכלה של קופי מקוק הנמצאים במתחם הקופים הצמוד. 


 מהפארק נמשיך בנסיעה קצרה לעיירה הסל שם נבקר במערת נטיפים מעניינת ומהעתיקות שנמצאו ביער השחור, נרד לסיור במערה נראה צורות שונות בסלע ומעיין ומפל תת קרקעי נראה את נטיף העתיק ביותר שהתגלה במערות נטיפים בגרמניה.
נמשיך בנסיעה צפונה למרגלות ההר בלכן השלישי בגובהו ביער השחור, נעלה על ההר בנסיעה עד לתחנת הרכבל משם בנסיעה ברכבל לפסגת ההר, שם נלך למסלול הליכה מעגלי סביב הפיסגה שבסיומו המעוניינים יוכלו לשבת לקפה ועוגה בבית קפה עם תצפית בנוף על היער השחור ומשם ברכבל נרד לקרוואנים.
ממהר נצא בנסיעה לחניון בעיר פרייבורג בחניון נקיים פעילות לילדים ומפגש של קפה למבוגרים.

היום השביעי של הטיול יום שני - 22/04/19

בבוקר נצא צפונה לחניון הקרוואנים בפארק השעשועים אירופה פארק משם נלך לפארק ואת היום הזה נקדיש לכיף עם עוד כיף ורק כיף כאשר נבלה אותו כולו מהפתיחה פארק השעשועים הטוב באירופה - אירופה פארק, נעבור במתקנים המאתגרים ברכבות הרים וסירות מים, נראה סרט ארבעה מימדים, עולם המומינים, מציאות מדומה ועוד .

נעבור בין המדינות השונות נוכל לאכול סופלקי ביוון או דגים בסקנדינביה ולקנח בקפה איטלקי משובח או סתם פיצה וצ'יפס ואחרי האוכל עד הסגירה נמשיך ליהנות מהמתקנים השונים מהחללית הרוסית מיר ועד לאבובים בסקנדינביה או רכבות השלג בשוויץ וברכבות ההרים המהירות והגדולות באירופה.
לאחר יום כיף בפארק השעשועים אירופה פארק נחזור כל אחד בזמנו לחניון הקרוואנים בעיר פרייבורג.

היום השמיני של הטיול יום שלישי – 23/04/19

בבוקר נתחיל בנסיעה קצרה צפונה ונצא לטיול בחלק המרכזי של היער השחור נתחיל בביקור במוזיאון הפתוח של היער השחור בעיירה גוטח שבו נטייל בין הבתים השונים, נכין משרוקיות קוקייה, נראה כיצד טוחנים קמח  ומנסרים עצים בכוח המים ונראה מגוון בתים מאזורים ותקופות ביער השחור.
נמשיך לגלישות של כיף במגלשת הרים רודלבאן בגרמנית, המהירה ביותר ביער השחור הנמצאת צמוד למוזיאון בעיירה גוטח.

משם בנסיעה צפונה על כביש 500 הדרך דרך היער השחור שהוא כבחש נופי וניסע בחלקו הצפוני היפה ביותר עד לנקודת העצירה שלנו החנייה של שביל לותר ה- לותרפפאד Lotharpfad  למסלול הליכה על שביל ייחודי שהנמצא באוויר מעל הצמחייה שמרביתו עשויי מלוחת עץ וחלקה מעל הקרקע וכן ישנם בו מעברים וגשרים תלויים מעל שטחים של עצים שקרסו שם נוכל לראות כיצד הטבע מתפתח מחדש לאחר אסון טבע

נסיים את היום בנסיעה דרך הכבישים הנופיים של היער השחור לחניון הנמצא על יד העיירה הורב בערב נקיים מפגש קבוצתי למבוגרים עם קפה ועוגה.

היום התשיעי של הטיול יום רביעי– 24/04/19

בבוקר נצא מהחניון בנסיעה מזרחה לכביש המהיר 81 שם נמשיך צפונה לכיוון העיר שטוטגארד. נעבור לכביש מהיר 8 המוביל אותנו מזרחה לעיר אגסבורג, ביום זה יוכל כל אחד לבחור בין מספר פעילויות שנתפצל לקבוצות.
הקבוצה הראשונה תמשיך בנסיעה ליער עתיק שם יכנסו לפארק החבלים ולאחר הדרכה יצאו לשלוש שעות של אקשן ואומץ בפארק חבלים
(בתשלום נוסף במקום) שכולל מעבר בין עצים במסלולי הליכה באוויר, באומגות ארוכות, רשתות עכביש ומדרגות שונות. מי שלא ירצה ללכת לפארק יוכל לנסוע לבקר במוזיאון מרצדס (בתשלום נוסף במקום) או לבלות כמה שעות של קניית מותגים בעיירת אוטלט הקניות מצינגן.

לאחר סיום הפעילויות השונות ניפגש בחניון על שפת אגם נשחרר את ילדים ליהנות מהאגם והמדשאות בזמן שאנחנו נתחיל להתארגן להחזרת הקרוואנים ובערב נקיים מפגש סיכום של הטיול עם קפה ועוגה בהשתתפות כל הקבוצה.

היום עשירי  של הטיול יום חמישי– 25/04/19

בוקר נצא בנסיעה של כשעה צפון מזרחה לכיוון העיר מינכן שם ניכנס לתחנת ההשכרה להחזרת הקרוואנים שהיו ביתנו בימים האחרונים. נשלים את הליך האריזה וההחזרה של הקרוואנים ולאחר ההחזרה ניפרד מהם לשלום נעשה תמונה קבוצתית ונעלה על האוטובוס. נצא למרכז מינכן לטיול מודרך במרכז העתיק של מינכן משם נמשיך לזמן חופשי במדרחוב ובבית העירייה נצא לביקור בכפר האולימפי ובתצוגה של חברת BMW, במידה והזמן יאפשר נבקר באצטדיון הכדורגל של באיירן מינכן.
נמשיך וניסע עם האוטובוס לשדה התעופה של מינכן לאחר שנפקיד מזוודות ושניפרד מגרמניה נעלה על הטיסה חזרה לישראל. 

הערות
בהתאם למזג האוויר יתכנו שינויים בסדר המסלול
החניונים שבמסלול אינם סופיים ועלולים להשתנות  

*שדות חובה