סוגי חניונים באירופה

סטופ - מקום שבו ניתן לישון ללא שום שירותי חניון נמצא בדרך כלל על כבישים מהירים בצמוד לתחנות דלק או תחנת לינה של משאיות או בסמוך למעברי גבול בין מדינות, מסומן בדרך כלל בשלט שמראה שמותר לקרוואן לישון שם. 
שטלפלאץ - חניון מסודר עם מקום לחנות, פינוי אשפה ולעיתים גם חיבור חשמל ומקלחות. בדרך כלל ללא שירותי משרד שכל הפעולות נעשות על ידי מכונות אוטומטיות או מנהל שמגיע אחת ליום למקום. לפי שיטת כל הקודם זוכה בחניונים אלו לא ניתן להזמין מקום או לשמור מקום.
קמפינג - חניון עם כל השירותים למרביתם ניתן להזמין מקום מראש אך כל המקומות הפנויים בחניון לפי שיטת כל הקודם זוכה ובחלקם ניתן להגיע להתמקם ולהסדיר את הרישום למחרת במשרד.


סוגי עמדות בחניון
עמדת נגררים - זו חניה בדרך כלל גדולה יותר מהמאפשר מקום לנגרר וגם חניה לרכב על פי רוב חניית דשא בכל העמדות הללו יש חיבור חשמל במרביתם יש ברז מים ומקצתם גם נקודת ריקון למים אפורים.
עמדת קרוואן - זו חניה שמתאימה לקרוואנים במרביתם משטח דשא ובחלקם תוספת הקשחה למקום העמידה בעזרת סלילה או רשת. במרבית עמדות אלו יש חיבור חשמל., במקצתם יש גם ברז מים.
עמדת אוהלים - מקום לאוהל בדרך כלל משטחי דשא עם חניית רכב קרובה, לעיתים עם חיבור חשמל
עמדות זמניות - עמדות לכלל סוגי הקרוואנים חלקם נמצאים מחוץ למחסום הכניסה לחניון ובדרך כלל עם חיבור חשמל.


מה בכל עמדה
במרבית העמדות לא תמצאו כלום למעט המקום עצמו, יש להצטייד בשולחנות, כיסאות, מנגל נייד על זג או חשמל וכד'.
ריקון ומילוי מים (אין בעמדות) 
הריקון או המילוי מתבצע במקום מרכזי לשם מגיעים הקרוואנים לבצע את המילוי והריקון של המים עמדה זאת נקראת קמפר סרוויס עמדת שירות לקרוואנים שאינן נגררים Camper Service 

למידע מורחב ולכתבה המלאה על חניונים באירופה הכנסו לקישור הזה