יציאת הטיול מובטחת - נותר מקום אחרון בטיול 

היום הראשון של הטיול יום שני – 17/08/20

אחר הצהריים ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונעלה על הטיסה לגרמניה לעיר פרנקפורט (הטיסה אינה כלולה במחיר הטיול), לאחר הנחיתה בגרמניה נעלה על הסעה שתיקח אותנו למלון (המלון אינו כלול במחיר הטיול) הנמצא בעיירה שבה תחנת ההשכרה לא רחוק משדה התעופה שם נתארגן בחדרים ולמנוחה לפני התחלת הטיול. 

היום השני של הטיול יום שלישי – 18/08/20

בבוקר נצא מהמלון לתחנת ההשכרה שם נתחיל בקבלת הקרוואנים, לאחר שנתארגן על הקרוואנים נמשיך למרכז קניות סמוך להציידות ראשונית של אוכל וציוד לקרוואן ונתחיל את הטיול בנסיעה בכבישים המהירים המפורסמים של גרמניה ה- "אוטובאן" לכיוון העיר מינכן. 
נמשיך בנסיעה עד לעיר אגסבורג וצפונית לעיר ניכנס לחניון הנמצא על שפת אגם. לאחר התארגנות הילדים ייהנו ממתקני המשחקים שבחניון ומחוף הרחצה של האגם לאחר מפגש ערב קצר למבוגרים נפרוש לשינה.

היום השלישי של הטיול יום רביעי – 19/08/20

בבוקר נצא מהחניון בנסיעה לאחר שנקיף את העיר מינכן ועם עצירה בדרך לרכוש מדבקת אגרת כבישים לאוסטריה נעזוב את הכביש המהיר ונעבור את הגבול לאוסטריה, נמשיך בעמקים של האלפים עוצרי הנשימה בכייון של העיירה צל אם זה הנמצא על שפת אגם.
צפונית לעיירה לאחר שניכנס למחוז זלצבורג נעצור לביקור ב- מערת למפרכט שהיא בין המערות עם מערכת מחילות מהנרחבות ביותר באירופה. ניכנס למערה בשבילי הליכה ומדרגות המטפסות לתוך המערה נראה חזיון של אורות בקירות המערה ונמשיך בשביל ונטפס עד למפלי המים שבמערה נשמע אגדות על נסיכה אבירים ומטמון אבוד ומשם נרד בשביל היוצא ממנה.
נמשיך דרומה לחניון ליד העיירה צל אם זה הנמצאת על שפת אגם. ניכנס לחניון ולאחר התארגנות הילדים ייהנו ממתקני המשחקים שבחניון ובערב נקיים מפגש קבוצתי למבוגרים.

היום הרביעי של הטיול יום חמישי – 20/08/20

בבוקר נצא מהחניון בנסיעה קצרה לתוך שמורת הטבע "ההרים הגבוהים" אל הכפר ראוריס ומשם ברכבל נעלה לפסגת ההר הוכלמן בגובה של 1,780 מטר. נלך ברגל הליכה קצרה עד תחנת ציפורי הטרף הנמצאת על פיסגת ההר, לאחר שנצפה מקרוב בציפורי הטרף נשב למופע של מאלף ציפורים עם בזים נשרים ינשוף ועוד ובסיום המופע נוכל ללכת לראות את כלובי הינשופים הביישנים, הניצים ושאר ציפורי טרף. 
נחזור לתחנת הרכבל ונרד ברכבל לתחנת הביניים שם באתר חיפוש הזהב הילדים יהפכו להיות מהר מאד למומחים בחיפוש זהב, בעזרת המים הזורמים בהר, ערימות החציבה והדרכה מקצועית שתינתן, מציאת זהב בחיפושים - מובטחת. משם לשאחריה יקבל כל ילד תעודת כורה מומחה.

מאזור הזהב ולאחר שכל ילד יצא עם מבחנה עם זהב נרד ברכבל חזרה לכפר.
נצא בנסיעה לחניון ליד העיירה צל אם זה הנמצאת על שפת אגם. ניכנס לחניון ולאחר התארגנות הילדים ייהנו ממתקני המשחקים שבחניון או מרחצה באגם בחוף הרחצה של החניון ובערב נקיים מפגש קבוצתי למבוגרים.

היום החמישי של הטיול יום שישי  - 21/08/20

בוקר נתחיל בנסיעה קצרה לעיירה וייסבאך על ידי לאופר שבה מתחיל אחד ממסלולי ההליכה היפים והעוצמתיים ביותר באוסטריה ערוץ סייסנברג. לאחר שנחנה נצא למסלול הליכה מדהים לאורך הערוץ ובין המצוקים ועל גשרי העץ שבו עד שנגיע למפל הגבוהה ולאחריו למעוק שחור שבקצה המסלול שם נפנה ונחזור אל הקרוואנים.

נמשיך בנסיעה קצרה לעיירה פלאכו שם נעצור למרכז קניות להצטיידות ואשר מולו נמצא פארק המים. נכנס לבילוי בפארק המים  המקורה והבריכות החמות פארק המים אמדה לכיף של 4 שעות של בילוי במים  החמים, במגלשות, בבריכות הגלים ומגלשת החור השחור - לאמיצים בלבד. 

לאחר פארק המים והתארגנות בקרוואנים נצא בנסיעה קצרה לחניון בתוך העיירה ראדשדט ובערב נקיים מפגש קבוצתי עם קפה ועוגיות.

היום השישי של הטיול יום שבת – 22/08/20

בבוקר תחיל בנסיעה מעט צפונה לעיירת כורי נחושת האוטאו למכרה  הנחושת שהיה הגדול ביותר באוסטריה. נבקר במכרה המציג את עבודתם המפרכת של הכורים במכרה זה בתקופת ימי הביניים. 
לאחר הביקור במכרה נצא בנסיעה קצרה דרומה לעיירה ווגראיין שם נעלה ברכבל גרפנברג  לאחר תצפית מרהיבה על הסביבה נלך ליהנות במגוון המתקנים שעל ההר הכוללים בין השאר: אגם עם רפסודות, גשר חבלים, מתקן טיפוס חבלים, מתקני משחקים וקפציות.

בסיום הפעילות נרד ברכבל ונמשיך בנסיעה קצרה לפארק מים פתוח ובריכה מקורה של העיירה ווגראיין שם נבלה ארבע שעות של כיף.

בסיום פארק המים לאחר התארגנות נעלה על הקרוואנים ונמשיך בנסיעה צפונה לחניון ליד העיירה אבטנאו העיירה ראדשדט ונערוך מפגש .

היום השביעי של הטיול יום ראשון  – 23/08/20

נצא לשמורת הטבע פולאוטאל, שם נחנה בכניסה לשמורה ונעלה על "רכבת הצ'ו צ'ו" אשר תיקח אותנו לתחנה בלב השמורה שם נצא למסלול הליכה קצר בתוך יער ובסיום ההליכה נעלה שוב על הרכבת ונחזור לכניסה לשמורה.

נמשיך דרומה על הכביש הראשי במערכת גשרים עד לאגם אוזיאך ליער למשפחות, ביער אוזיאך נהנה מחוויה יחודית בטבע בשטח שמורה של מעלה מ- 30,000 מטרים של יער,  נלך בשביל הרפתקאות באורך של 500 מטר הכולל גשרים בין העצים, מתקנים שונים ומגוונים של משחק וכן גם רכבת הרים.

לאחר שנסיים בשביל נמשיך לאגם וורטרזה Wörthersee 
לחניון על שפת האגם ובערב מפגש קבוצה עם קפה ועוגיות

היום השמיני של הטיול יום שני – 24/08/20

בבוקר נצא מהחניון בנסיעה קצרה לכיוון העיר שהיא בירת המחוז העיר קלאגנפורט Klagenfurt. נתחיל בביקור בפארק מינימודוס - העולם המיניאטורי שם נוכל לראות למעלה מ- 150 מודלים מינאטורים של מבנים, סירות ורכבות מכל רחבי העולם. בין היתר תוכלו למצוא כאן את הטאג' מהל, מגדל אייפל, החומה הגדולה, בזיליקת סיינט פיטר פסל החירות ועוד נעבור בין המבנים השונים ונלמד על ההיסטוריה והסיפורים שמאחורי המבנים.
בנוסף לדגמים המיניאטורים נוכל ליהנות ממגוון של תחנות אינטרקטיביות הממוקמות בתוך מתחם מקורה ענק הנפרש על פני 1,300 מ"ר.

לאחר הביקור נמשיך בנסיעה למגדל התצפית כדור הפירמידה Pyramidenkogel Observation Tower שהוא מגדל תצפית המשקיף על אחד מהנופים היפים ביותר במחוז קורינטיה, נקודת התצפית ממוקמת בגובה של 920 מטר, ומהווה את התצפית הגבוהה ביותר מסוגה. אל ראש המגדל תגיעו בנוחות באמצעות מעלית מהירה, מראש המגדל נצא אל האוויר הפתוח על מנת לעלות על מרפסת התצפית, וליהנות מתצפית פנורמית על אזור קורנתיאה היפהפה. נוף זה הינו ייחודי ועוצר נשימה, כאשר הוא כולל בתוכו הרים עצומים, משטחים ירוקים ואגמים המנקדים את השטח בכחול. 

ליד המגדל נמצאת גם מגלשה ייחודית, אשר מתחילה בגובה של 51.4 מטר ונפרשת לאורך 120 מטר. בכניסה אל המגלשה מקבלים משטח בד לצורך הגלישה במגלשת הצינור (המגלשה למעוניינים בתשלום נוסף במקום).
לאחר שנסיים במגדל התצפית נמשיך לאגם וורטרזה Wörthersee לחניון על שפת האגם ובערב מפגש קבוצה עם קפה ועוגיות 


היום התשיעי של הטיול יום שלישי - 25/08/20

בבוקר נצא מהחניון בנסיעה לאגם פאאקר נתחיל את הבוקר בפארק הרפתקאות של פארק החבלים הגבוה של הוכינהאוף בין העצים ואחר כך נלך לירי בחץ וקשת במסלול מטרות ביער לחץ וקשת תלת ממדי שם לא יורים על מטרות אלא על 24 חפצים מוסתרים בכל היער בטבורוהה. לאחר בילוי של 3 שעות בפארק נמשיך לאחד מחופים של אגם פאקר שם נעצור להתרעננות ומנוחה במי האגם.
לאחר שנאגור כוחות נמשיך בנסיעה צפונה לחניון הנמצא בדרך צפונה על גבעה מעל פארק טבע שם לאחר התארגנות הילדים יוכלו להשתמש במקני החניון והמבוגרים לשבת לקפה.


היום העשירי של הטיול יום רביעי – 26/08/20

בבוקר נצא ניסע בנסיעה לכפר וורפן ולטירת הוהאוורפן (וורפן הגבוהה). ניכנס לחניה ונעלה ברכבל לטירה שם נלך לרחבת חצר הטירה וניכנס לסיור בטירה בעזרת אדיו-גייד בעברית ונעבור בין החדרים, נטפס על הצריחים של הטירה נגיע עד מגדל הפעמון.
בסיום הביקור נלך לצפות במופע הבזים של אגודת מאלפי הבזים של זלצבורג הלבושים בלבוש המסורתי וידגימו את שליטתם במעוף הבזים וציפורים נוספות, בסיום המופע נרד שוב ברכבל אל הקרוואנים.
משם נמשיך בנסיעה אל הכפר אבטנאו, עד להר קרקוגל. נעלה ברכבל המתאים ל- 8 אנשים לתחנת הפסגה על הר קרקוגל שם נצא בירידה מרהיבה של 2 ק"מ 
במגלשת הרים אקסטרים "רודלבאן" לתחתית ההר. 
משם נמשיך לחניון הנמצא ליד העיירה אבטנאו שם לאחר התארגנות בחניון הילדים יוכלו להיכנס לבריכת החניון

היום האחד עשרה של הטיול יום חמישי – 27/08/20

את היום הזה נקדיש לעיר זלצבורג, בבוקר ניסע בנסיעה קצרה מהחניון לטירת הלבורנן עם המדשאות הענקיות שלה והמזרקות שמסביבה הבנויה בארכיטקטורה המנייריסטית. לאחר שנחנה במגרש החניה מוקף הדשאים נלך לחצר הארמון שם ניכנס לביקור במסלול מודרך של גן הפתעות המזרקות המבטיח חוויה מצחיקה ורטובה לכולם 

בסיום הביקור נלך לתחנת האוטובוס הציבורי וניסע לתחנת מרכז העיר זלצבורג, נחצה ברגל את גשר המנעולים עם עשרות המנעולים של זוגות מיום חתונתם ונגיע לעיר העתיקה.
נלך ברחוב הראשי עמוס האנשים עד למעלית של הר מונקסברג שתעלה אותנו אל נקודת התצפית הגבוהה על ההר שממנה נראה את הנוף המדהים של העיר זלצבורג. 
נרד במעלית חזרה לרחובות העיר לזמן חופשי במרכז העיר העתיקה לטיול בין הבתים בשוק הגדול ועד לקתדראלה המפוארת של זלצבורג. ניפגש שוב למרגלות הכניסה בפונוקולור העולה למצודה של זלצבורג שהוא מבצר אשר נבנה בשנת 1077 ושנחשב למבצר שהשתמר בצורה הטובה ביותר באירופה מתקופה זו. 
לאחר שנשלים את הטיפוס לתוך חצר המבצר נבקר במוזיאון המריונטות שבמבצר וכן במוזיאון שנושאו הוא ימי הביניים שבו ניתן ללמוד על אורך חייהם של המעמד הגבוה בתקופה זו. בסיום הביקור נרד במסלול רגלי חזרה לעיר, שם נמשיך ללכת ברחובות העיר עד לקצה של העיר העתיקה שם נעלה על אוטובוס ציבורי בחזרה לטירת הלבורנן .
ממגרש החניה של הטירה נצא בנסיעה ונעבור את הגבול לגרמניה וניסע לחניון שם יוכלו הילדים להינות מבריכה מ קורה ומתקני שעשועים בחניון.
 


היום השתיים עשרה של הטיול יום שישי – 28/08/20

בבוקר נתחיל בנסיעה לאורך נהר האין לעיירה שווץ, שם נלך לביקור במכרות הכסף שהיו המכרות הגדולים בעולם במאות הקודמות לכריית מחצב הכסף. ניכנס ברכבת זעירה בנסיעה של 800 מטר בתוך האדמה ויותר מקילומטר בעומק האדמה לסיור במכרה העתיק והחדיש יותר כולל גלגל המים הענקי שבתוך המכרה.
משם נעלה על הכביש המהיר לכיוון מערב לביקור בעיר אינסברוק נתחיל את הביקור בעיר בעולם הפעמון שהוא מפעל ומוזיאון לנושא ייצור פעמונים של משפחת גרוסמאייר המפעל מייצר מפעמוני ענק לכנסיות ועד לפעמונים בגודל כף יד, בביקור נראה ונלמד על ההיסטוריה של הפעמונים בעולם ובאירופה, את תצוגת הפעמונים והענבלים, נראה את המפעל העתיק והמפעל המודרני ונבקר בחדר שקט שבו נשמע, נראה ונרגיש את צלילי הפעמון ונסיים בתצוגת פעמונים קטנים (בתשלום נוסף במקום).
לאחר הביקור נצא ברגל ממוזיאון הפעמון לסיור מובל בעיר אינסברוק, נלך למרכז העיר שם נראה את גגות הזהב של הארמון, למלון שבו התארח מוצרט כילד, נבקר בכנסייה על שם יעקב הקדוש ובסיום נתפזר לארוחת צהריים במגוון המסעדות שבעיר ולמרכזי החנויות והשווקים. נמשיך לזמן חופשי לכל אחד להסתובב ברחובות, בחנויות ובשווקים של אינסברוק.
בסיום הביקור נמשיך לחניון אשר ממוקם על שפת אגם נצא לפעילות רחצה באגם או לשימוש במגוון מתקני הנופש פעיל בחניון. בערב נקיים מפגש קבוצתי עם קפה ועוגיות.

היום השלושה עשר של הטיול יום שבת – 29/08/20

 בבוקר נתחיל בנסיעה מערבה, נעבור את אינסברוק בדרכינו, נרד דרומה בכביש המוביל לעיירה הקטנה פיס לשם נטפס להרים לגובה שממש יושב מעל גג העולם והנוף הכפרי הררי מדהים עד שניכנס לפארק המעופפים.
בפארק נעלה ברכבל לראש ההר שם נוכל לבחור בין מגוון פעילויות של גלישה, ריחוף, מסלול מכשולים, קפיצה ממגדל ועוד (בתשלום נוסף במקום). לאחר שנסיים את הפעילות בפארק המעופפים נגלוש במגלשת הרים רודלבאן ארוכה ומהירה במורד ההר למגרש החניה.
משם נמשיך בנסיעה צפונה חזרה לכביש המהיר, משם נצפין דרך העיירה אימסט לכיוון הפסגה הגבוהה ביותר בגרמניה הצוגשפיצה אשר ליד עיירת הסקי המפורסמת גרמיש. נעצור בדרך לתצפית על ההר ולהתרעננות. משם בנסיעה בקטע מהדרך הרומנטית. נמשיך בנסיעה צפונה ונעבור בין כפרים וטירות ונופי מים. נגיע לחניון אשר ממוקם על שפת אגם ולאחר שנתמקם נצא לפעילות נופש פעיל של משחקי ספורט, משחקי כדור, רחצה באגם בחניון. בערב נקיים מפגש קבוצתי עם קפה ועוגיות מיד אחריו הקרנה של סרט לילדים.

היום הארבע עשר של הטיול יום ראשון  - 30/08/20

בבוקר נצא מהחניון בנסיעה צפונה ליום שכולו כיף ושעשוע בפארק השעשועים סקי ליין שבו מגוון של מתקנים בגובה השמיים כמו רכבות הרים, כדור נפילה חופשית, גלגל ענק לילדים גדולים ומבוגרים ומתקנים רבים לקטנים כולל מכוניות, מתקני מים ועוד ועוד נמשיך את הבילוי בפארק השעשועים סקי ליין עד לסגירה שלו.

לאחר הסגירה נמשיך בנסיעה דרומה לכיוון אגסבורג שם ניכנס לחניון על שפת אגם ובזמן שהילדים יוכלו להיכנס למים אנחנו נתארגן על הכנת הקרוואנים להחזרתם ונקיים מפגש סיכום טיול.

היום החמש עשרה של הטיול יום שני – 31/08/20

בבוקר נבלה בוקר של כיף באגם הנמצא בהחניון מלון ולקראת הצהריים נצא מהחניון בנסיעה מערבה על הכביש המהיר לכיוון העיר פרנקפורט, בדרך נעצור במרכז קניות לקניית מתנות וכד' ונסיים את הטיול בנסיעה בכבישים המהירים המפורסמים של גרמניה ה- "אוטובאן" לכיוון העיר פרנקפורט. 
נמשיך בנסיעה וניכנס לחניון הנמצא לא רחוק מתחנת השכרה שם נתחיל בהתארגנות על הכנת הקרוואנים להחזרתם ונקיים ונקיים ארוחה ומפגש מסכמת של הטיול שבסיומו נפרוש לשינה.

היום השש עשרה של הטיול יום שלישי – 01/09/20

בבוקר נצא בנסיעה קצרה מהחניון לכיוון תחנת ההשכרה להחזרת הקרוואנים שהיו ביתנו בימים האחרונים. נשלים את הליך האריזה וההחזרה של הקרוואנים ולאחר ההחזרה ניפרד מהם לשלום נעשה תמונה קבוצתית ונפרד לשלם.
מהתחנה ניתן להגיע לשדה או לבלות סמן סיור בעיר פרנקפורט כאשר נגיע לשדה התעופה של פרנקפורט ולאחר שנפקיד מזוודות ושניפרד מגרמניה נעלה על הטיסה חזרה לישראל.

הערות
בהתאם למזג האוויר יתכנו שינויים בסדר המסלול
החניונים שבמסלול אינם סופיים ועלולים להשתנות