החלה הרשמה לטיול- מספר המקומות בטיול מוגבל 

 

היום הראשון של הטיול יום שלישי – 16/08/22

לאחר טיסה משדה התעופה בן גוריון לגרמניה לעיר פרנקפורט ולאחר הנחיתה בגרמניה נגיע לתחנת ההשכרה שם נתחיל בקבלת הקרוואנים, לאחר שנתארגן על הקרוואנים נתחיל את הטיול בנסיעה קצרה למרכז קניות להצטיידות ראשונית של מזון לטיול.
נמשיך בכיוון דרום מזרח בכבישים המהירים המפורסמים של גרמניה ה- "אוטובאן" לכיוון העיר שטוגארד. נסיים את היום בנסיעה דרך הכבישים הנופיים של צפון היער השחור לחניון הנמצא על יד העיירה הורב בערב נקיים מפגש קבוצתי למבוגרים עם קפה ועוגה ובמידת האפשר נקרין סרט לילדים.

היום השני של הטיול יום רביעי  – 17/08/22

בבוקר נצא מהחניון בנסיעה מזרחה לכביש המהיר 81 שם נמשיך צפונה לכיוון העיר שטוטגארד. נעבור לכביש מהיר 8 המוביל לכיוון העיר אגסבורג
נתחיל בנסיעה ליער עתיק שם ניכנס לפארק החבלים ולאחר הדרכה נצא לשלוש שעות של אקשן ואומץ בפארק חבלים 
(בתשלום נוסף במקום) שכולל מעבר בין עצים במסלולי הליכה באוויר, באומגות ארוכות, רשתות עכביש ומדרגות שונות.
מי שלא ירצה ללכת לפארק יוכל לנסוע לבקר במוזיאון מרצדס (בתשלום נוסף במקום) או לבלות כמה שעות של קניית מותגים בעיירת אוטלט הקניות מצינגן


לאחר סיום הפעילויות השונות נצא בנסיעה לעירה אגסבורג וצפונית לעיר ניכנס לעיירה גרשופן Gersthofen שם נבקר במוזיאון הכדורים הפורחים מוזיאון ייחודי בעולם המציג את סיפור הכדור פורח נראה כדורים פורחים ונוכל להצטלם בתוך כדור פורח
משם נמשיך לחניון 
הנמצא על שפת אגם. לאחר התארגנות הילדים ייהנו ממתקני המשחקים שבחניון ומחוף הרחצה של האגם. בזמן שהמבוגרים יוכלו להינות משקט עם קפה בצל. בערב נוכל להקרין סרט לילדים או לשבת לערב של משחקים או שיחת מבוגרים עם קפה ויין. 

היום השלישי של הטיול יום חמישי  - 18/08/22

בבוקר נצא מהחניון בנסיעה דרומה ליום שכולו כיף ושעשוע בפארק השעשועים סקי ליין שבו מגוון של מתקנים בגובה השמיים כמו רכבות הרים, כדור נפילה חופשית, גלגל ענק לילדים גדולים ומבוגרים ומתקנים רבים לקטנים כולל מכוניות, מתקני מים ועוד ועוד נמשיך את הבילוי בפארק השעשועים סקי ליין עד לסגירה שלו.
לאחר הסגירה נמשיך בנסיעה דרומה לכיוון האגם השני בגודלו באירופה אגם בודן, שם ליד העיר לינדאו ניכנס לחניון, בערב נקיים מפגש קבוצתי למבוגרים ובמידת האפשר נקרין סרט לילדים.

היום הרביעי של הטיול יום שישי – 19/08/22

בבוקר נצא מערבה לאורך חופו הדרומי של אגם בודן בנסיעה לביקור באי הפרחים המפורסם מייניהו. באי ניסע באוטובוס למרכז האי ונצא לטיול ברגל לביקור בגני הפרחים, אולם חממת הסחלבים, פסלי הברווזים, גני הקקטוסים ונסיים בביקור בחממות הפרפרים הטרופיים. 

נצא מאי הפרחים נמשיך בנסיעה ליער השחור  לעיר פרייבורג בירת היער השחור לחניון הנמצא בתוך העיר, לאחר התארגנות בחניון וארוחת ערב, נשב ביחד למפגש מבוגרים וסרט במועדון לילדים.

היום החמישי של הטיול יום שבת – 20/08/22

בבוקר נשאיר את הקרוואנים בחניון ונצא ברגל לעיר פרייבורג בירת היער השחור לסיור מודרך שיוביל אותנו לאורך תעלות המים, הרחובות המרוצפים אבן, לוחות הפסיפס ברחובות, נתחיל בביקור בבית הכנסת של העיר פרייבורג ונשמע על סיפור המקום וההיסטוריה של הקהילה היהודית שבעיר. נמשיך לכיכר המרכזית של העיר ונבקר בקתדרלה המפורסמת של פרייבורג שלאחר מכן נגיע לשוק ולמדרחוב עם החנויות בעיר פרייבורג נסתובב בשוק האיכרים הגדול ובקניות בעיר, השוק מלא וססגוני במיוחד. נמשיך לזמן חופשי בעיר ובחניות שלה.

במידה ויהיו מעוניינים, נחזור לחניון אחר הצהריים בטיול בכרמים שמעל העיר פרייבורג נעלה לטירת שלוסברג בפונוקולור (העלייה בפונוקולור בתוספת תשלום במקום) ומהכרמים דרך חורש עבות עד לחניון. בערב לאחר שנחזור לחניון ברגל, ברכבת או בסיור נתארגן על ארוחת ערב קבוצתית ונשב ביחד לארוחה מהנה ומפגש ערב.
בערב לאחר שנחזור לחניון ברגל או ברכבת נגיע לחניון שם נקיים ארוחת ערב קבוצתית לאחר ארוחת ערב, נשב ביחד למפגש מבוגרים וסרט במועדון לילדים.

היום השישי של הטיול יום ראשון – 21/08/22

נתחיל בבוקר בנסיעה דרומה לעיירה שטייננהופן שם נבקר בפארק ציפורים, לאחר שנבקר בכלובים ובתצוגות של הציפורים נמשיך בצפייה במופע של ציפורי טרף כמו עיטים, נשרים ועוד. משם נמשיך לצפייה ולהאכלה של קופי מקוק הנמצאים במתחם הקופים הצמוד. 


מהפארק נמשיך בנסיעה קצרה לעיירה הסל שם נבקר במערת נטיפים מעניינת ומהעתיקות שנמצאו ביער השחור, נרד לסיור במערה נראה צורות שונות בסלע ומעיין ומפל תת קרקעי נראה את נטיף העתיק ביותר שהתגלה במערות נטיפים בגרמניה.
נמשיך בנסיעה צפונה למרגלות ההר בלכן השלישי בגובהו ביער השחור, נעלה על ההר בנסיעה עד לתחנת הרכבל משם בנסיעה ברכבל לפסגת ההר, שם נלך למסלול הליכה מעגלי סביב הפיסגה שבסיומו המעוניינים יוכלו לשבת לקפה ועוגה בבית קפה עם תצפית בנוף על היער השחור ומשם ברכבל נרד לקרוואנים.
נצא בנסיעה בדרך נופית דרך רכס ההרים המרכזי ועיירות קטנות לעיר פרייבורג לחניון המעוניינים יוכלו לצאת ברגל בהליכה קצרה לבית הקפה הצמוד להחניון.

היום השביעי של הטיול יום שני - 22/08/22

בבוקר נצא בנסיעה מזרחה על כביש 31 שחוצה את היער השחור, נעבור בשער היער השחור נטפס ליער השחור הגבוהה ונגיע לעיירה הנמצאת לצד אגם קרחוני קטן במרכז היער השחור אגם טיטיזה.
נצא ב
עיירה טיטיזה לסיור קצר וזמן חופשי במדרחוב של העיירה בינות לעושר חנויות המזכרות של היער השחור ומיטב מטעמי האזור. ניפגש במזח על שפת האגם ונצא לשייט רגוע של חצי שעה על האגם שבסופו של השייט נחזור ברגל לקרוואנים.

מהקרוואנים נלך לפארק המים המקורה הגדול של היער השחור באד פרדאייס ל- 4 שעות של כיף בפארק המים המחומם והמקורה.

נמשיך בנסיעה לעיר פרייבורג לאחר התארגנות בחניון וארוחת ערב, נשב ביחד למפגש מבוגרים וסרט במועדון לילדים.

היום השמיני של הטיול יום שלישי – 23/08/22

את היום הזה נקדיש להר הגבוהה ביותר ביער השחור להר פלדברג, נצא בנסיעה לעיירה ברנטל ולאחר שנחנה את הקרוואנים נלך למוזיאון השנפס שם נראה כיצד מייצרים שנפס (שיכר בעברית) מפירות שונים וכמובן המשקה קירשווסר ליקר הדובדבנים המפורסם של היער השחור שבו משתמשים בהכנת עוגת היער השחור ולסיום הביקור כמובן נוכל לטעום שנפס. נמשיך לבית הקפה והמאפייה הצמודה למוזיאון שם נשב ומי שירצה יוכל להזמין לעצמו (בתשלום בנפרד במקום) ולטעום את עוגת היער השחור שמכינים במקום.
נמשיך בנסיעה להר פלדברג למרכז התיירות החדש שלמרגלותיו, נתחיל בעליה ברכבל לראש ההר ונלך במסלול קצר לתצפית ממגדל התצפית שבראש ההר, לאחר שנרד חזרה ברכבל נלך למסלול הליכה קצר 
בשביל אגדות העם המקומי The Little Folk's Trail הידוע גם כשביל אנטון התרנגול או שביל הגמדים נטייל ביער תוך פתרון חידות הגמדים ונצטלם עם הפסלים.
נסיים בביקור כל אחד לפי בחירתו באחד מהאתרים והפעילות (במוזיאון הטבע של היער השחור או פעילות המקורה פנדורה של פארק החבלים מקורה או מרכז טרמפולינות ) כל אחד לפי טעמו או מגבלות הגיל.
בסיום הפעילויות ניפגש בקרואונים ונצא בנסיעה לעיר פרייבורג לאחר התארגנות בחניון וארוחת ערב, נשב ביחד למפגש מבוגרים וסרט במועדון לילדים.

היום התשיעי של הטיול יום רביעי – 24/08/22

את היום הזה נתחיל בנסיעה לאזור היער השחור הגבוהה ונגיע למפלי המים - מפלי טודנאו שם נלך למסלול הליכה קצר בטבע למפלי המים השוצפים הנמצאים בשיא זרימתם מהמפלים נחזור לאורך הנחל אל הקרוואנים משם נמשיך בנסיעה קצרה לרדת לעמק שלמרגלותנו למגלשות ההרים הארוכות ביותר ביער השחור המגלשות בטונאו לגלישה של כיף בהתאם לגיליאים. 


נצא בנסיעה לעיר פרייבורג נחצה אותה ונמשיך עד לפארק אירופה לחניון הלילה הנמצא בפארק לאחר התארגנות המעוניינים יוכלו לצאת לצפות במופעי הערב בסביבת הפארק.


היום עשירי  של הטיול יום חמישי – 25/08/22

בבוקר נצא בהליכה מחניון הקרוואנים בפארק השעשועים אירופה פארק לפארק ואת היום הזה נקדיש לכיף עם עוד כיף ורק כיף כאשר נבלה אותו כולו מהפתיחה פארק השעשועים הטוב באירופה - אירופה פארק, נעבור במתקנים המאתגרים ברכבות הרים וסירות מים, נראה סרט ארבעה מימדים, עולם המומינים, מציאות מדומה ועוד .

נעבור בין המדינות השונות נוכל לאכול סופלקי ביוון או דגים בסקנדינביה ולקנח בקפה איטלקי משובח או סתם פיצה וצ'יפס ואחרי האוכל עד הסגירה נמשיך ליהנות מהמתקנים השונים מהחללית הרוסית מיר ועד לאבובים בסקנדינביה או רכבות השלג בשוויץ וברכבות ההרים המהירות והגדולות באירופה.
לאחר יום כיף בפארק השעשועים אירופה פארק נחזור כל אחד בזמנו לחניון הקרוואנים הצמוד לפארק.

היום האחד עשר של הטיול יום שישי – 26/04/22

בוקר נתחיל בנסיעה קצרה צפונה ונצא לטיול בחלק המרכזי של היער השחור נתחיל בביקור במוזיאון הפתוח של היער השחור בעיירה גוטח שבו נטייל בין הבתים השונים, נכין משרוקיות קוקייה, נראה כיצד טוחנים קמח  ומנסרים עצים בכוח המים ונראה מגוון בתים מאזורים ותקופות ביער השחור.
נמשיך לגלישות של כיף במגלשת הרים רודלבאן בגרמנית, המהירה ביותר ביער השחור הנמצאת צמוד למוזיאון בעיירה גוטח.נמשיך צפונה על כביש 500 בדרך הנופית למסלול הליכה מיוחד הנקרא "שביל לותר" שביל הנצא על גשרי עץ ומשטחים מוגבהים הוא נבנה מעל איזור ביער שנהרס בסופה שנקראה לותר והשביל העילי מאפשר לנו לראות את השתקמות היער מחדש אחרי האסון מבלי לפגוע בהתפתחות הטבעית של היער.
נמשיך צפונה על כביש 500 עד לאגם הנסיכות מומלזה שם נעצור לטיול קצר עם אגדה על נסיכות, לתצפית על האגם והפסקת קפה.
נעבור לכביש המהיר ונמשיך צפונה לכיוון העיר של המלך קרל קרלסרואה לחניון הנמצא בפאתי העיר ובערב נקיים מפגש סיום קבוצתי עם קפה ועוגה.

היום השתים עשר של הטיול יום שבת  - 27/08/22

בבוקר נצא מהחניון בנסיעה צפונה ליום שכולו כיף ושעשוע בפארק השעשועים טאיפסדריל הפארק הראשון שהוקם בגרמניה וכולל שני חלקים פארק שעשועים וכיף עם מגלשות הרים, מתקני גלישה טיפוס ורכיבה ופארק חי אזור של בעלי חיים במרחבי חיים לסיור עצמי ליטוף וצפייה.

ניכנס לחניון בפארק ולאחר שנתמקם נצא ליום של כיף כל אחד בזמנו החופשי בין מתקני הפארק המגלשות המהירות פינות הליטוף והמתקנים הרבים בפארק.

בסיום יום הכיף כנחזור לקרואונים וניסע לחניון בעירה שפייר ללינהת לילה. 

היום השלושה עשר של הטיול יום ראשון – 28/04/22

בבוקר נתארגן בחניון ונצא לביקור במוזיאון הטכנלוגי התעופה והחלל שבעיר, במוזיאון נבקר במגוון עצום של תערוכות ומייצגים, המוזיאון כולל כ- 600 תערוכות ומצגים של מטוסים וחלליות המספר את תולדות התעופה והטיסה לחלל, במוזיאון נוכל להיכנס למטוסים קטנים וגדולים, למעבורת חלל ולשטח הנחיתה על הירח ולראות אבן שהובאה מהירח, נבקר למעשה בתערוכת החלל הגדולה באירופה, אבל זה לא הכול נבקר גם באוסף המכוניות העתיקות וכמובן נכנס למטוס הג'מבו הענקי המוצג במקום 

לאחר הביקור נחזור באופן עצמאי לחניון קרוואנים הנמצא לא רחוק מהמוזיאון ובחניון נתחיל להתארגן להחזרת הקרוואנים ובערב נקיים מפגש סיכום של הטיול עם קפה ועוגה ובמידת האפשר נקרין לילדים סרט.

היום ארבע עשר של הטיול יום שני – 29/08/22

בוקר נצא בנסיעה של כשעה וחצי צפון מזרחה לכיוון העיר פרנקפוט שם ניכנס לתחנת ההשכרה להחזרת הקרוואנים שהיו ביתנו בימים האחרונים. נשלים את הליך האריזה וההחזרה של הקרוואנים ולאחר ההחזרה ניפרד מהם לשלום נעשה תמונה קבוצתית לסיום הטיול
משם נמשיך במרוכז בהסעה לשדה התעופה של פרנקפורוט  ולאחר שנפקיד מזוודות ושניפרד מגרמניה נעלה על הטיסה חזרה לישראל. 

הערות
בהתאם למזג האוויר יתכנו שינויים בסדר המסלול
החניונים שבמסלול אינם סופיים ועלולים להשתנות