ההרשמה לטיול הסתיימה - עדיין ניתן להירשם לטיול ליער השחור באוגוסט  

היום הראשון של הטיול יום שני – 04/07/22
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון בבוקר ונטוס עם חניית בניים קצרה בשוויץ לשוודיה שם ננחת בשדה התעופה ארלנדה של העיר שטוקהולם בשוודיה לאחר הנחיתה בשוודיה נעלה על רכב הסעות שייקח אותנו בנסיעה קצרה לתחנת ההשכרה, בתחנה ההשכרה נתחיל בהליך קבלת הקרוואנים, לאחר שנתארגן על הקרוואנים נתחיל בנסיעה קצרה למרכז קניות סמוך להצטיידות ראשונית של מזון לטיול.
נצא בנסיעה מערבה לכיוון העיר וסטרוס Västerås ונמשיך לחניון קרוואנים בסביבת העיר, לאחר התארגנות בחניון ושימוש במתקני המשחקים לילדים כולל פארק מים (מותנה בשעת ההגעה לחניון) וארוחת ערב נוכל לשבת לקפה שלאחריו נפרוש לשינה.

היום השני של הטיול יום שלישי – 04/07/22
בוקר נתחיל בנסיעה מערבה לעיר המחוז הגדולה אורברו Örebro שם נעצור לחניה ליד מגדל המים ונעלה במעלית לקצה המגדל ל- מרפסת תצפית 360 מעלות על העיר והסביבה, על האגמים והיערות שמקיפים את העיר. לאחר התצפית המעוניינים יוכלו להיכנס לקפה או בירה או ארוחה קלה במסעדה המיוחדת שנמצאת על גג המגדל.

נמשיך בנסיעה קצרה לפארק המים המקורה העיר הנעלמת Gustavsvik לכמה שעות של כיף ואקשן במגלשות ובמפלים של פאררק המים, משם נצא בנסיעה בקרוואנים לכביש הראשי ונמשיך מערבה לעיר קריסטינהם Kristinehamn. 
כאשר נגיע לאגם נתחיל בנסיעה בעיירה לאורך האגם לביקור ב- פסל הענק שנבנה על ידי האומן הפסל והצייר המפורסם פיקסו המראה על כיון הכניסה והיציאה מהמפרץ לאגם. 
משם נמשיך בנסיעה קצרה לחניון להתארגנות לארוחת ערב, מפגש ערב ושינה.     

היום השלישי של הטיול יום רביעי  – 06/07/22
בוקר נתחיל בנסיעה קצרה למרכז העיירה קריסטינהם Kristinehamn שהייתה בעבר המרכז הגדול באירופה לסחר ברזל והתפרסם הרבה בזכות זה שמחיר הברזל בעולם נקבע למעשה על ידי הסוחרים בעיירה.
ממרכז המבקרים נצא ברגל ל- סיור מודרך עם שחקנית מקומית הלבושה בבגדי תקופת הזוהר של העיירה אשר תוביל אותנו בין הבתים המספרים את סיפורי האנשים שגרו בעיר, הרכילות של עשירי העיירה, ההיסטוריה של העיירה וסיפור המסחר בברזל, הגשר מעל הנהר ועוד.
לאחר הסיור נמשיך ברגל להפסקה קצרה שלהתרעננות עם קפה ומאפה שמרים - היא הפסקת ה -Fika שהיא אחד הפעילות התרבותית המפורסמת של שוודיה הכולל כמובן קפה ומאפה עגול של שמרים וקינמון, את ההפסקה נעשה בבית קפה מיוחד המעוצב כמעין מוזיאון קפה קטן בגן של העיירה.
משם נמשיך בנסיעה קצרה למרינה של קריסטינהם Kristinehamn שם נצפה ב- ספינת עץ שנבנתה להובלת ברזל על האגם היא בנויה בסגנון ספינות שהובילו ברזל על האגם הספינה משוחזרת באופן מדוייק וכוללת תותחי ברזל ואלם ישיבה גדול וסיפון עץ רחב, נצא לשייט לאורך לשון המים במובילה לאגם וואנרן Vänern.

  

 

לאחר הביקור בספינה נצא בנסיעה מערבה ואז דרומה לאורך חופו המערבי של האגם עד לחניון הנמצא על שפת האגם ליד העיירה מלראוד Mellerud שם נכנס לחניון לאחר התארגנות נצא לטיול רגלי לחופו של האגם אותו ניתן לשלב עם רחצה בחוף או האגם או פשוט להינות מהנוף והסלעים של החוף, בערב נתארגן לארוחת ערב ושינה.        

היום הרביעי של הטיול יום חמישי – 07/07/22
בבוקר נתחיל בנסיעה דרומה לאורך אגם וואנרן Vänern עד לעיר טרולהטן Trollhättan הנמצא על נהר יֶטָה נחצה את הנהר בגשר עצום מימדים ונמשיך לתחנת כוח הידרואלקטרית על הנהר, נעלה אל הרכס מעל הנהר ולאחר שנחנה נצא ל- מסלול רגלי בתוך יער הנמצא במצוק מעל הנהר עם מגוון תצפיות לרבות מרפסת תצפית התלויה באוויר על הנהר ועל תחנת הכוח.
נמשיך בנסיעה קצרה ל- מוזיאון הרכב של חברת סאאב שמרכזה היה בעיר טרולהטן, המוזיאון שהיה בבעלות החברה עד לסגירת מופעל כיום על ייד העיר וחברת משקיעים שמשמרת את סיפור הרכבים של סאאב, במוזיאון נראה אוסף רכבים שכולל כ - 120 מכוניות מהרכב הראשון שהיה סאאב 92001, הידוע יותר בכינויו "אורסאבן" משנת 1947, נראה אבות טיפוס של דגמים שונים, מכוניות מבחן, מכוניות מירוץ וכד'. 

לאחר הביקור במוזיאון נמשיך בנסיעה ל- עיירת החוף מרסטראנד Marstrand בדרך לעיירה נעבור על גשרים וסוללות עפר נחצה פיורדים מקסימים עם סירות דייגים, נעצור בפיורדים לתצפית ומסלול הליכה קצר בין האיים ונסיים באי הגדול בארכיפלג האיים בעיירה מרסטראנד בחניון הנמצא על האי להתארגנות וארוחת ערב.


היום החמישי של הטיול יום שישי – 08/07/22

בבוקר נתחיל בנסיעה קצרה למגרש החניה במרכז העיירה מרסטראנד, נעבור במעבורת קצרה לאי הסמוך ונטפס ל- מצודה של המלך קרלסטן Carlstens fästning אשר הגנה בעבר על הנמל של הימי בעיירה שהיה מוצב חשוב בהגנה על קו החוף של שוודיה מול האויבים מדנמרק ומנורבגיה.  נצא לסיור מודרך במצודה נבקר בחדרי המעצר בחדרי המשמר, במצודה הפנימית  ובאולמות המצודה, נעלה לתצפית מגג המצודה שם נראה את הנוף המדהים של כל הארכיפלג של האיים ושל המפרצים והפיורדים שלו., לאחר הביקור נחזור לסיבוב קצר בעיירה שעל האי ונחזור במעבורת אל העיירה מרסטראנד. 


נצא בנסיעה דרומה לעיר השנייה בגודלה בשוודיה העיר גטבורג Göteborg ניכנס לחנייה ומשם נמשיך ברגל למרכז העיר נעבור ליד גן פסלים וטבע מופלא הנמצא במרכז העיר ונמשיך להתחלת הסיור בעיר, נתחיל בפסל המלך ליד לשכת התיירות, נמשיך לשוק המזון המקורה המקסים שם מי שירצה יוכל לרכוש את הקפה והמאפה המפורסם של העיר, נמשיך דרך רחובות וסימטאות העיר, נלך לאורך הנהר עד לשוק הדגים המקורה נחצה את הנהר לרובע האגה (Haga) הידוע בבתי העץ הציוריים המשופצים שלו באווירת המאה ה-19. נתחיל בסיור מודרך קצר שלאחריו נתן זמן חופשי לשיטוט בין הבתים המסעדות המאפיות ושאר החניות של הרובע המקסים משם נמשיך בתחבורה הציבורית (הנסיעה בתחבורה ציבורית בתשלום נוסף במקום) ונסיים במרכז העיר ונכנס לתחנת הרכבת שהיום היא מרכז קניות הענק, משם נמשיך ונחזור לחנייה.
נצא מהעיר בנסיעה דרומה בכביש לאורך נחוף המערבי של שוודיה עד לעיירת הנמל הלמסטאד Halmstad לחניון הנמצא על שפת הים שם נתארגן בחניון ללינת לילה ואורחת ערב משותפת של יום שישי בערב.

היום השישי של הטיול יום שבת – 09/07/22

בוקר נתחיל בנסיעה קצרה לשמורת טבע, נתחיל בנסיעה מזרחה לעיירה סימלאנגסדלן Simlångsdalen הנמצאת בתוך שמורת טבע ניכנס לשמורה ונחנה ביער לצד אגם קטן ומשם נצא ל- מסלול הליכה בתוך היער שם נחפש פטריות יער ועצים מיוחדים, נעבור גשרי עץ ונגיע עד למפל המים המפורסם מפלי דנסקה Danske Fallen שהם המים הזורמים של נהר ה- אסמן Assman, מהמפלים נמשיך בהליכה בשביל חזרה עד לאגם ומשם לחניה שם ימתינו הקרוואנים.
נמשיך משם חזרה מערבה לכביש המהיר שיורד דרומה לאורך החוף המערבי של שוודיה ונמשיך דרומה כמעט לפינה הדרומית ביותר קצרה לביקור בשחזור של כפר ויקינגי עתיק המהווה היום מוזיאון פתוח המספר את חיי הויקינגים, שם נצטרף לסיור מודרך של אדם ויקינגי החי בכפר על פי אורח החיים הויקינגי ונלמד על מנהגי הויקינגים ואורח החיים שלהם בתקופת הפאר שלהם והדעיכה שלהם.

לאחר הביקור במוזיאון נמשיך בנסיעה קצרה לחניון לאורך טיילת על החוף המשובצת בפסלים עד לחניון הנמצא בעיירה הצמודה למוזיאון על שפת הים.
לאחר הגעה לחניון נתארגן ונצא לטיול רגלי קצר לחוף הים שצמוד לחניון ובערב לאחר ארוחת ערב נשב לקפה קבוצתי.

היום השביעי של הטיול יום ראשון – 10/07/22

בבוקר נתחיל בנסיעה לכיוון עיר הנמל המפורסמת קלמאר Kalmar הנמצאת בחוף המזרחי של שוודיה.
בדרך שלנו צפונה ניסע לאורך קו החוף המערבי של שוודיה. ניכנס לביקור בשמורת מים ייחודית "ממלכת המים בטבע" בעיר קריסטיאנסטאד Kristianstad שם נגיע למרכז המבקרים המיוחד הבנוי עץ במבנה מעל המים ונבין על חשיבות המקום ועל שימור הטבע והסביבה נדבר על נדידת הציפורים ונצא לטיול רגלי קצר בשמורה וכמובן נעשה פיקניק בשמורה.


 

לאחר הביקור בשמורה נמשיך בנסיעה צפונה נמשיך לעיר הנמל המפורסמת קלמאר Kalmar שם נצא לסיור מודרך במבצר העצום של העיר הנמצא על אי בתוך המפרץ ושולט על הנמל, שבנייתה של המצודה נמשכה גם בבניה מחדש לש כל המפרץ והנמל, נסייר במצודה נעלה על החומות נצפה על הנמל החדש ונספר את ההיסטוריה הימית של המקום נסיים בסיור דרך הגנים שסובבים את הנמל והמצודה. נמשיך בנסיעה קצרה להחניון של העיר קלמאר Kalmar הנמצא מעט דרומית לעיר קלמאר Kalmar הנמצא על שפת הים לאחר התארגנות נשב לארוחת ערב ומפגש.

היום השמיני של הטיול יום שני – 11/07/22

נצא בנסיעה צפונה בכביש לאורך החוף המערבי נעצור בפיורדים וחופי אגמים מרהיבים עד שנגיע עד לעיר נורשפינג Norrköping שם נחנה במרכז העיר ובעזרת התחבורה הציבורית (תחבורה ציבורית בתשלום בנוסף במקום) וברגל נגיע לסיור באזור התעשייה המשוקם של העיר שנמצא לאורך גדת הנהר עם שביל תלוי, מפלי מים ורחובות משוקמים שהפכו למרכז תיירות ומסחר, נלך לביקור במרכז טכנולוגיה וסרטי רב מימד ולאחר שנבקר בתצוגות הטכנולוגיות של המוזיאון נצפה בסרט רב מיימדי בתצוגה של 360 מעלות בתוך מבנה של כיפה, לאחר הסרט נצא לסיבוב עצמאי ברחובות העיר וניפגש בקרוואנים.


לאחר הביקור בעיר נמשיך בנסיעה צפונה לעיר שטוקהולם לחניון קרוואנים בכניסה לעיר שם 
לאחר שנגיע נתארגן על ארוחת ערב ושינה.

היום התשיעי של הטיול יום שלישי – 12/07/22

בבוקר לאחר התארגנות נתחיל בהליכה קצרה לתחנת הרכבת הקרובה לחניון ולאחר שנרכוש כרטיס דו יומי חופשי לתחבורה הציבורית (תחבורה ציבורית בתשלום בנוסף במקום) נצא נסיעה למרכז העיר בעזרת הרכבת לתחנה במרכז העיר העיר העתיקה של שטוקהולם הנקרא גמלאסטאן Gamla Stan שם נצא לסיור מודרך בין האתרים המרכזיים של העיר כמו: ארמון המלך (Kungliga Slottet), הכנסייה הגדולה (Storkyrkan), בניין האקדמיה השבדית (Svenska Akademien), בית האבירים הרידארהוסט (Riddarhuset) ובית הפרלמנט של שבדיה (Sveriges riksdag). לסיום לא נוותר על שיטוט מהנה במיוחד ברחוב Västerlånggatan זהו הרחוב התיירותי המלא בחנויות, מסעדות ובתי קפה. Prastagatan  הוא רחוב מקביל, שגם בו נעים לסייר, אך הוא פחות צפוף מקודמו. במידת האפשר נשלב את בית העירייה של שטוקהולם (Stadhuset) בניין שבו מוענקים פרסי נובל השונים, ואם יתאפשר בית הכנסת של שטוקהולם (Stockholms stora synagoga). 

לאחר הסיור נמשיך בתחבורה ציבורית לביקור ב-מוסיאון ווסה Vasa museet המפורסם, שם נבקר במוזיאון שבמרכז החלל הגדול של המוזיאון ניצבת הספינה ואזה, בת המאה ה- 17. ספינה זו התגלתה ב- 1961, לאחר שטבעה דקות ספורות אחרי השקתה. הספינה היא יחידה מסוגה בעולם כיום והביקור כאן יאפשר לכם גם הצצה אל חייהם של נוסעי הספינה.
לאחר הביקור המעוניינים לההמשיך לטייל בעיר ימשיכו לאזור המסעדות והאוכל של העיר ואלו שלא יוכלו לחזור עם תחבורה ציבורית לחניון לארוחת ערב בחניון.

היום העשירי של הטיול יום רביעי – 13/07/22
בבוקר נתחיל בבוקר לאחר התארגנות נתחיל בהליכה קצרה לתחנת הרכבת הרובה לחניון נצא בנסיעה לתחנת הרכבת Östermalmstorg ומשם נלר ברגל מספר דקות לנמל שם נעלה על מעבורת לשייט לאורך האיים שייט שיוביל אותנו לתחנת הנמצאת באי ליד פארק השעשועים של העיר Grona Lund ניכנס לפארק לשעות של בילוי וכיף בפארק השעשועים הגדול של שוודיה (מחיר הפארק לא כלול בטיול - המחיר עדיין לא ידוע ויפורסם בהמשך).


לאחר הפארק המעוניינים יכלו להמשיך ברגל למוזיאון להקת אבבא 
(הכניסה למוזיאון בתשלום בנוסף במקום) או להמשיך ברכבת העירונית להמשך לזמן חופשי לבילוי וקניות במרכז העיר בסיום הביקור בעיר  נחזור ברכבת לתחנה שליד החניון וניפגש בחניון לארוחת ערב אחרונה למפגש סיום הטיול בהרכב קבוצתי מלא.

היום האחד עשר של הטיול יום חמישי – 14/07/22

בוקר לאחר ארוחת בוקר והתארגנות על הקרוואנים יוכלו המעוניינים לקפוץ לחוף הרחצה של האגם שצמוד לחניון ובשעת צהריים נצא בנסיעה צפונה מהחניון לתחנת ההשכרה של הקרוואנים שם נחזיר את הקרוואנים, נעשה צילום קבוצתי ונפרד מהקרוואנים שהיו ביתנו בימים האחרונים ונעלה על הסעה שתסיע אותנו לשדה התעופה של עיר שטוקהולם, משם נמשיך בטיסה לישראל עם חניית ביניים קצרה באוסטריה.

הערות
בהתאם למזג האוויר יתכנו שינויים בסדר המסלול
שמות החניונים שבמסלול אינם סופיים ועלולים להשתנות