ההרשמה לטיול הסתיימה - עדיין ניתן להירשם לטיול ליער השחור באוגוסט  

היום הראשון של הטיול יום שני – 04/07/22
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון בבוקר ונטוס עם חניית בניים קצרה בשוויץ לשוודיה שם ננחת בשדה התעופה ארלנדה של העיר שטוקהולם בשוודיה לאחר הנחיתה בשוודיה נעלה על רכב הסעות שייקח אותנו בנסיעה קצרה לתחנת ההשכרה, בתחנה ההשכרה נתחיל בהליך קבלת הקרוואנים, לאחר שנתארגן על הקרוואנים נתחיל בנסיעה קצרה למרכז קניות סמוך להצטיידות ראשונית של מזון לטיול.
נצא בנסיעה מערבה לכיוון העיר וסטרוס Västerås ונמשיך לחניון קרוואנים בסביבת העיר, לאחר התארגנות בחניון ושימוש במתקני המשחקים לילדים כולל פארק מים (מותנה בשעת ההגעה לחניון) וארוחת ערב נוכל לשבת לקפה שלאחריו נפרוש לשינה.

היום השני של הטיול יום שלישי – 04/07/22
בוקר נתחיל בנסיעה מערבה לעיר המחוז הגדולה אורברו Örebro שם נעצור לחניה ליד מגדל המים ונעלה במעלית לקצה המגדל ל- מרפסת תצפית 360 מעלות על העיר והסביבה, על האגמים והיערות שמקיפים את העיר. לאחר התצפית המעוניינים יוכלו להיכנס לקפה או בירה או ארוחה קלה במסעדה המיוחדת שנמצאת על גג המגדל.

נמשיך בנסיעה קצרה לפארק המים המקורה העיר הנעלמת Gustavsvik לכמה שעות של כיף ואקשן במגלשות ובמפלים של פאררק המים, משם נצא בנסיעה בקרוואנים לכביש הראשי ונמשיך מערבה לעיר קריסטינהם Kristinehamn. 
כאשר נגיע לאגם נתחיל בנסיעה בעיירה לאורך האגם לביקור ב- פסל הענק שנבנה על ידי האומן הפסל והצייר המפורסם פיקסו המראה על כיון הכניסה והיציאה מהמפרץ לאגם. 
משם נמשיך בנסיעה קצרה לחניון להתארגנות לארוחת ערב, מפגש ערב ושינה.     

היום השלישי של הטיול יום רביעי  – 06/07/22
בוקר נתחיל בנסיעה קצרה למרכז העיירה קריסטינהם Kristinehamn שהייתה בעבר המרכז הגדול באירופה לסחר ברזל והתפרסם הרבה בזכות זה שמחיר הברזל בעולם נקבע למעשה על ידי הסוחרים בעיירה.
ממרכז המבקרים נצא ברגל ל- סיור מודרך עם שחקנית מקומית הלבושה בבגדי תקופת הזוהר של העיירה אשר תוביל אותנו בין הבתים המספרים את סיפורי האנשים שגרו בעיר, הרכילות של עשירי העיירה, ההיסטוריה של העיירה וסיפור המסחר בברזל, הגשר מעל הנהר ועוד.
לאחר הסיור נמשיך ברגל להפסקה קצרה שלהתרעננות עם קפה ומאפה שמרים - היא הפסקת ה -Fika שהיא אחד הפעילות התרבותית המפורסמת של שוודיה הכולל כמובן קפה ומאפה עגול של שמרים וקינמון, את ההפסקה נעשה בבית קפה מיוחד המעוצב כמעין מוזיאון קפה קטן בגן של העיירה.
משם נמשיך בנסיעה קצרה למרינה של קריסטינהם Kristinehamn שם נצפה ב- ספינת עץ שנבנתה להובלת ברזל על האגם היא בנויה בסגנון ספינות שהובילו ברזל על האגם הספינה משוחזרת באופן מדוייק וכוללת תותחי ברזל ואלם ישיבה גדול וסיפון עץ רחב, נצא לשייט לאורך לשון המים במובילה לאגם וואנרן Vänern.

  

 

לאחר הביקור בספינה נצא בנסיעה מערבה ואז דרומה לאורך חופו המערבי של האגם עד לחניון הנמצא על שפת האגם ליד העיירה מלראוד Mellerud שם נכנס לחניון לאחר התארגנות נצא לטיול רגלי לחופו של האגם אותו ניתן לשלב עם רחצה בחוף או האגם או פשוט להינות מהנוף והסלעים של החוף, בערב נתארגן לארוחת ערב ושינה.        

היום הרביעי של הטיול יום חמישי – 07/07/22
בבוקר נתחיל בנסיעה דרומה לאורך אגם וואנרן Vänern עד לעיר טרולהטן Trollhättan הנמצא על נהר יֶטָה נחצה את הנהר בגשר עצום מימדים ונמשיך לתחנת כוח הידרואלקטרית על הנהר, נעלה אל הרכס מעל הנהר ולאחר שנחנה נצא ל- מסלול רגלי בתוך יער הנמצא במצוק מעל הנהר עם מגוון תצפיות לרבות מרפסת תצפית התלויה באוויר על הנהר ועל תחנת הכוח.
נמשיך בנסיעה קצרה ל- מוזיאון הרכב של חברת סאאב שמרכזה היה בעיר טרולהטן, המוזיאון שהיה בבעלות החברה עד לסגירת מופעל כיום על ייד העיר וחברת משקיעים שמשמרת את סיפור הרכבים של סאאב, במוזיאון נראה אוסף רכבים שכולל כ - 120 מכוניות מהרכב הראשון שהיה סאאב 92001, הידוע יותר בכינויו "אורסאבן" משנת 1947, נראה אבות טיפוס של דגמים שונים, מכוניות מבחן, מכוניות מירוץ וכד'. 

לאחר הביקור במוזיאון נמשיך בנסיעה ל- עיירת החוף מרסטראנד Marstrand בדרך לעיירה נעבור על גשרים וסוללות עפר נחצה פיורדים מקסימים עם סירות דייגים, נעצור בפיורדים לתצפית ומסלול הליכה קצר בין האיים ונסיים באי הגדול בארכיפלג האיים בעיירה מרסטראנד בחניון הנמצא על האי להתארגנות וארוחת ערב.


היום החמישי של הטיול יום שישי – 08/07/22

בבוקר נתחיל בנסיעה קצרה למגרש החניה במרכז העיירה מרסטראנד, נעבור במעבורת קצרה לאי הסמוך ונטפס ל- מצודה של המלך קרלסטן Carlstens fästning אשר הגנה בעבר על הנמל של הימי בעיירה שהיה מוצב חשוב בהגנה על קו החוף של שוודיה מול האויבים מדנמרק ומנורבגיה.  נצא לסיור מודרך במצודה נבקר בחדרי המעצר בחדרי המשמר, במצודה הפנימית  ובאולמות המצודה, נעלה לתצפית מגג המצודה שם נראה את הנוף המדהים של כל הארכיפלג של האיים ושל המפרצים והפיורדים שלו., לאחר הביקור נחזור לסיבוב קצר בעיירה שעל האי ונחזור במעבורת אל העיירה מרסטראנד. 


נצא בנסיעה דרומה לעיר השנייה בגודלה בשוודיה העיר גטבורג Göteborg ניכנס לחנייה ומשם נמשיך ברגל למרכז העיר נעבור ליד גן פסלים וטבע מופלא הנמצא במרכז העיר ונמשיך להתחלת הסיור בעיר, נתחיל בפסל המלך ליד לשכת התיירות, נמשיך לשוק המזון המקורה המקסים שם מי שירצה יוכל לרכוש את הקפה והמאפה המפורסם של העיר, נמשיך דרך רחובות וסימטאות העיר, נלך לאורך הנהר עד לשוק הדגים המקורה נחצה את הנהר לרובע האגה (Haga) הידוע בבתי העץ הציוריים המשופצים שלו באווירת המאה ה-19. נתחיל בסיור מודרך קצר שלאחריו נתן זמן חופשי לשיטוט בין הבתים המסעדות המאפיות ושאר החניות של הרובע המקסים משם נמשיך בתחבורה הציבורית (הנסיעה בתחבורה ציבורית בתשלום נוסף במקום) ונסיים במרכז העיר ונכנס לתחנת הרכבת שהיום היא מרכז קניות הענק, משם נמשיך ונחזור לחנייה.
נצא מהעיר בנסיעה דרומה בכביש לאורך נחוף המערבי של שוודיה עד לעיירת הנמל הלמסטאד Halmstad לחניון הנמצא על שפת הים שם נתארגן בחניון ללינת לילה ואורחת ערב משותפת של יום שישי בערב.

היום השישי של הטיול יום שבת – 09/07/22

בוקר נתחיל בנסיעה קצרה לשמורת טבע, נתחיל בנסיעה מזרחה לעיירה סימלאנגסדלן Simlångsdalen הנמצאת בתוך שמורת טבע ניכנס לשמורה ונחנה ביער לצד אגם קטן ומשם נצא ל- מסלול הליכה בתוך היער שם נחפש פטריות יער ועצים מיוחדים, נעבור גשרי עץ ונגיע עד למפל המים המפורסם מפלי דנסקה Danske Fallen שהם המים הזורמים של נהר ה- אסמן Assman, מהמפלים נמשיך בהליכה בשביל חזרה עד לאגם ומשם לחניה שם ימתינו הקרוואנים.
נמשיך משם חזרה מערבה לכביש המהיר שיורד דרומה לאורך החוף המערבי של שוודיה ונמשיך דרומה כמעט לפינה הדרומית ביותר קצרה לביקור בשחזור של כפר ויקינגי עתיק המהווה היום מוזיאון פתוח המספר את חיי הויקינגים, שם נצטרף לסיור מודרך של אדם ויקינגי החי בכפר על פי אורח החיים הויקינגי ונלמד על מנהגי הויקינגים ואורח החיים שלהם בתקופת הפאר שלהם והדעיכה שלהם.

לאחר הביקור במוזיאון נמשיך בנסיעה קצרה לחניון לאורך טיילת על החוף המשובצת בפסלים עד לחניון הנמצא בעיירה הצמודה למוזיאון על שפת הים.
לאחר הגעה לחניון נתארגן ונצא לטיול רגלי קצר לחוף הים שצמוד לחניון ובערב לאחר ארוחת ערב נשב לקפה קבוצתי.

היום השביעי של הטיול יום ראשון – 10/07/22

בבוקר נתחיל בנסיעה לכיוון עיר הנמל המפורסמת קלמאר Kalmar הנמצאת בחוף המזרחי של שוודיה.
בדרך שלנו צפונה ניסע לאורך קו החוף המערבי של שוודיה. ניכנס לביקור בשמורת מים ייחודית "ממלכת המים בטבע" בעיר קריסטיאנסטאד Kristianstad שם נגיע למרכז המבקרים המיוחד הבנוי עץ במבנה מעל המים ונבין על חשיבות המקום ועל שימור הטבע והסביבה נדבר על נדידת הציפורים ונצא לטיול רגלי קצר בשמורה וכמובן נעשה פיקניק בשמורה.


 

לאחר הביקור בשמורה נמשיך בנסיעה צפונה נמשיך לעיר הנמל המפורסמת קלמאר Kalmar שם נצא לסיור מודרך במבצר העצום של העיר הנמצא על אי בתוך המפרץ ושולט על הנמל, שבנייתה של המצודה נמשכה גם בבניה מחדש לש כל המפרץ והנמל, נסייר במצודה נעלה על החומות נצפה על הנמל החדש ונספר את ההיסטוריה הימית של המקום נסיים בסיור דרך הגנים שסובבים את הנמל והמצודה. נמשיך בנסיעה קצרה להחניון של העיר קלמאר Kalmar הנמצא מעט דרומית לעיר קלמאר Kalmar הנמצא על שפת הים לאחר התארגנות נשב לארוחת ערב ומפגש.

היום השמיני של הטיול יום שני – 11/07/22

נצא בנסיעה צפונה בכביש לאורך החוף המערבי נעצור בפיורדים וחופי אגמים מרהיבים עד שנגיע עד לעיר נורשפינג Norrköping שם נחנה במרכז העיר ובעזרת התחבורה הציבורית (תחבורה ציבורית בתשלום בנוסף במקום) וברגל נגיע לסיור באזור התעשייה המשוקם של העיר שנמצא לאורך גדת הנהר עם שביל תלוי, מפלי מים ורחובות משוקמים שהפכו למרכז תיירות ומסחר, נלך לביקור במרכז טכנולוגיה וסרטי רב מימד ולאחר שנבקר בתצוגות הטכנולוגיות של המוזיאון נצפה בסרט רב מיימדי בתצוגה של 360 מעלות בתוך מבנה של כיפה, לאחר הסרט נצא לסיבוב עצמאי ברחובות העיר וניפגש בקרוואנים.


לאחר הביקור בעיר נמשיך בנסיעה צפונה לעיר שטוקהולם לחניון קרוואנים בכניסה לעיר שם 
לאחר שנגיע נתארגן על ארוחת ערב ושינה.

היום התשיעי של הטיול יום שלישי – 12/07/22

בבוקר לאחר התארגנות נתחיל בהליכה קצרה לתחנת הרכבת הקרובה לחניון ולאחר שנרכוש כרטיס דו יומי חופשי לתחבורה הציבורית (תחבורה ציבורית בתשלום בנוסף במקום) נצא נסיעה למרכז העיר בעזרת הרכבת לתחנה במרכז העיר העיר העתיקה של שטוקהולם הנקרא גמלאסטאן Gamla Stan שם נצא לסיור מודרך בין האתרים המרכזיים של העיר כמו: ארמון המלך (Kungliga Slottet), הכנסייה הגדולה (Storkyrkan), בניין האקדמיה השבדית (Svenska Akademien), בית האבירים הרידארהוסט (Riddarhuset) ובית הפרלמנט של שבדיה (Sveriges riksdag). לסיום לא נוותר על שיטוט מהנה במיוחד ברחוב Västerlånggatan זהו הרחוב התיירותי המלא בחנויות, מסעדות ובתי קפה. Prastagatan  הוא רחוב מקביל, שגם בו נעים לסייר, אך הוא פחות צפוף מקודמו. במידת האפשר נשלב את בית העירייה של שטוקהולם (Stadhuset) בניין שבו מוענקים פרסי נובל השונים, ואם יתאפשר בית הכנסת של שטוקהולם (Stockholms stora synagoga). 

לאחר הסיור נמשיך בתחבורה ציבורית לביקור ב-מוסיאון ווסה Vasa museet המפורסם, שם נבקר במוזיאון שבמרכז החלל הגדול של המוזיאון ניצבת הספינה ואזה, בת המאה ה- 17. ספינה זו התגלתה ב- 1961, לאחר שטבעה דקות ספורות אחרי השקתה. הספינה היא יחידה מסוגה בעולם כיום והביקור כאן יאפשר לכם גם הצצה אל חייהם של נוסעי הספינה.
לאחר הביקור המעוניינים לההמשיך לטייל בעיר ימשיכו לאזור המסעדות והאוכל של העיר ואלו שלא יוכלו לחזור עם תחבורה ציבורית לחניון לארוחת ערב בחניון.

היום העשירי של הטיול יום רביעי – 13/07/22
בבוקר נתחיל בבוקר לאחר התארגנות נתחיל בהליכה קצרה לתחנת הרכבת הרובה לחניון נצא בנסיעה לתחנת הרכבת Östermalmstorg ומשם נלר ברגל מספר דקות לנמל שם נעלה על מעבורת לשייט לאורך האיים שייט שיוביל אותנו לתחנת הנמצאת באי ליד פארק השעשועים של העיר Grona Lund ניכנס לפארק לשעות של בילוי וכיף בפארק השעשועים הגדול של שוודיה (מחיר הפארק לא כלול בטיול - המחיר עדיין לא ידוע ויפורסם בהמשך).


לאחר הפארק המעוניינים יכלו להמשיך ברגל למוזיאון להקת אבבא 
(הכניסה למוזיאון בתשלום בנוסף במקום) או להמשיך ברכבת העירונית להמשך לזמן חופשי לבילוי וקניות במרכז העיר בסיום הביקור בעיר  נחזור ברכבת לתחנה שליד החניון וניפגש בחניון לארוחת ערב אחרונה למפגש סיום הטיול בהרכב קבוצתי מלא.

היום האחד עשר של הטיול יום חמישי – 14/07/22

בוקר לאחר ארוחת בוקר והתארגנות על הקרוואנים יוכלו המעוניינים לקפוץ לחוף הרחצה של האגם שצמוד לחניון ובשעת צהריים נצא בנסיעה צפונה מהחניון לתחנת ההשכרה של הקרוואנים שם נחזיר את הקרוואנים, נעשה צילום קבוצתי ונפרד מהקרוואנים שהיו ביתנו בימים האחרונים ונעלה על הסעה שתסיע אותנו לשדה התעופה של עיר שטוקהולם, משם נמשיך בטיסה לישראל עם חניית ביניים קצרה באוסטריה.

הערות
בהתאם למזג האוויר יתכנו שינויים בסדר המסלול
שמות החניונים שבמסלול אינם סופיים ועלולים להשתנות

אתרים מרכזיים בטיול
כיף והרפתקאות:  פארק השעשועים הגדול שוודיה - Grona Lund,  פארק המים המקורה העיר הנעלמת Gustavsvik
סיור בערים: שטוקהולם, אורברו, גטבורג, סיור עם שחקנית וביקור בעיירה הציורית קריסטינהם
ביקור בפסל העצום של פיקסו
ספינת עץ שנבנתה להובלת ברזל על האגם וואנרן 

סיור טבע: טיול רגלי למפלי דנסקה, סיור תצפיות ביער מעל טרולהטן, תצפית ומסלול הליכה בפיורדים קצר בין האיים, ביקור בשמורת מים ייחודית "ממלכת המים בטבע"  
מוזיאונים מגוונים: מוזיאון ואנזה, מוזיאון סאאב, מוזיאון ויקינגים, מוזיאון מדע וסרט 360
מגוון מצודות: מצודת קארל, מצודת קלמאר  


לינה בטיול
חניונים מוסדרים ברמת 4 עד 5 כוכבים 

 

בארץ לפני הטיול

מפגש קבוצה בארץ
חוברת הדרכה להתארגנות וחוברת הדרכה על הקרוואן 

צוות הטיול
מדריך הטיול - מורה דרך מוסמך של משרד התיירות, מדריך טיולים מומחה לשוודיה
מנהלת הטיול  

 

נשמע מעניין התקשרו 1-800-550-770

או שלחו פנייה בהמשך הדף

לקבל מידע מלא ופרטים על הטיול

המראה מישראל

בתאריך 04/07/2022 בטיסה מספר LX257 עם חברת סוויס לציריך המראה בשעה 05:20 נחיתה בציריך בשעה 08:40, בשעה 10:140 המראה בטיסה מספר LX1248 עם חברת סוויס מציריך לשטוקהולם ונחיתה בשעה 12:35 בשטוקהולם 


טיסה חזרה לישראל 
בתאריך 14/07/2022 בטיסה מספר OS314 עם חברת אוסטריין לוינה המראה בשעה 16:55 נחיתה בוינה בשעה 19:10, בשעה 20:15 המראה בטיסה מספר OS859 עם חברת אוסטריין מוינה לתל אביב ונחיתה בתל אביב תאריך 15/07/2022 בשעה 00:40


הערות 
     • לוח הזמנים עשוי להשתנות בהתאם לשינוי של חברת תעופה או של לוח הטיסות של  חברת התעופה
     • ארוחות קלה כגון כריך ושתייה מוגשות בכל הטיסות – להזמת אוכל מיוחד (חלק מהם בתשלום יכול להיות בתשלום נוסף): כשר, צמחוני, מנות ילדים וכד' יש לפנות למשרדנו.
    • 
כל נוסע ראשי להביא מזוודה אחת במשקל 23 ק"ג ותיק יד או טרולי אחד במשקל של עד 7 ק"ג 

 

 

נשמע מעניין התקשרו 1-800-550-770

או שלחו פנייה בהמשך הדף

לקבל מידע מלא ופרטים על הטיול

 

דגם למשפחה בכל הרכב משפחתי עד שישה נוסעים בקרוואן  -בקישור הזה

קרוואן דגם TCF/Large 3

את העובדה שאסור לטוס לחו"ל ללא ביטוח זה דבר שכבר ידוע לכולם, אבל בטיול עם קרוואן 
זה חשוב עוד הרבה יותר.

 • נשמח להציע לכם לעשות ביטוח בריאות ומטען שכולל גם כיסוי מורחב לכיסוי דמי ביטול לביטול הנסיעה מסיבות רפאיות מיום ההרשמה ועד הטיול ללא תוספת עלות לפוליסה
 • ניתן לרכוש כיסוי נוסף לביטול מסיבה של הדבקות במחלת הקורנה או כניסה לבידוד בגלל קרבה למאומת לקורונה
 • ניתן לרכוש ביטוח החזר השתתפות עצמית בקרוואן
   
  כל המידע על ביטוחים תמצאו באתר שלנו כאן 

מה כלול בטיול

טיסה

 • טיסה ישירה הלוך ושוב בטיסה סדירה בחברת תעופה (סוויס, אוסטריין), על פי התוכנית של הטיול
 • מחיר הטיסה כולל את כל המיסים, האגרות וההיטלים שידועים ביום מתן המחיר.

העברות

 • העברה משדה התעופה לתחנת ההשכרה ביום ההגעה.
 • העברה מתחנת ההשכרה לשדה התעופה ביום החזרת הקרוואן.

קרוואן

 • קרוואן אחד לכל משפחה בהתאם למספר הנפשות במשפחה.
 • ערכת מטבח לפי מספר האנשים בקרוואן עד שישה אנשים
 • ערכת פיקניק הכוללת שולחן וכיסאות כמספר הנוסעים
 • קילומטרים ללא הגבלה.
 • מיסים מקומיים הקשורים להשכרת הקרוואן והלינה בחניונים.
 • דמי ניקיון ומסירה של הקרוואן.
 • שירות דרך וביטוח לקרוואן כולל השתתפות עצמית.
 • מיכל חומר כימי לשירותים.
 • מספר הנהגים ברכב עד 2 נהגים


אתרים

 • דמי כניסה לאתרים אשר מצוינים ככלולים בתוכנית הטיול.


חניונים

 • דמי החנייה לקרוואן לכל החניונים שבתוכנית הטיול - שם החניון יכול להשתנות אך לא האזור שלו
 • החניה בחניון כוללת חיבור חשמל במידה וקיים בחניון.
 • דמי הכניסה והלינה בחניונים לנוסעי קרוואן לכל לילה.
 • שימוש במקלחות החניון כולל מים חמים.
 • מילוי וירקון מים ופינוי זבל בחניון

הדרכה

 • 2 מדריכים ישראלים דוברי עברית, אחד מהם מורה דרך מוסמך של משרד התיירות..
 • ספר טיול הכולל הסברים על מסלול הנסיעה בטיול, הוראות נסיעה ונקודות מפגש.
 • מכשיר קשר בכל קרוואן


מה לא כלול במחיר הטיול

כללי

 • חידוש והארכות לדרכון לתוקף לפחות 6 חודשים מיום תחילת הטיול.
 • רישיון נהיגה ישראלי בתוקף לכל נהג שבצמוד לו רישיון נהיגה בין לאומי.
 • כל מס או היטל שאינו ידוע כעת ויוטל בעתיד.
 • הוצאות בעל אופי אישי.


ביטוחים

 • ביטוח רפואי אישי לכל נוסע וביטוח מטען של הנוסעים
 • ביטוח החזר דמי ביטול מסיבה רפואית
 • ביטוח הקטנת או ביטול השתתפות עצמית בקרוואן (ניתן להוסיף במעמד ההשכרה)
 • מומלץ לעשות ביטוח לכל הדברים 


טיסה

 • כל שינוי שיעשה על ידי חברות התעופה לגבי היטלים ואגרות של כרטיסי הטיסה.
 • הזמנה שריון או שמירת מקום ישבה בטיסה, מטען נוסף וכד'.
 • שדירוג של כרטיס טיסה.
 • פיצול או קיצור או הארכה של תאריכי היציאה או החזרה מהטיסה של הקבוצה.


קרוואן

 • ערכת שינה לכל נוסע
 • דלק עבור הקרוואן (הקרוואן הוא בעל מנוע סולר)
 • חניה לקרוואן באתרי התיירות או בערים או בכל מקום במהלך הטיול למעט בחניוני קרוואנים


כלכלה ובידור

 • כניסות לאתרים אשר צוינו כתוספות למחיר בטבלת התוספות.
 • ארוחות בטיול.
 • מוצרי מזון לקרוואן.
 • אירועים ובילויים בערבים אשר צוינו בתוכנית הטיול כולם אינם כלולים בעלות הטיול.


תחבורה

 • תחבורה ציבורית בכל הערים בטיול (בשטוקהולם נרכוש כרטיס דו יומי) אלא אם ציון בתוכנית שכלול.
 • תחבורה ציבורית בימים וזמנים חופשיים.
 • השכרת אופניים.


פיקדון

 • פיקדון שגובהו כ- 27,000 כתר שוודי אשר יינתן על ידי תשלום בכרטיס אשראי (ויזה או מסטרכארד בלבד)
 • ניתן להקטין את הפקדון על ידי הקטנת ההשתתפות העצמית און ביטול ההשתתפות העצמית
 • פיקדון ישוחרר לאחר החזרת הקרוואן, בדיקת הקרוואן ובניכוי נזקים, אם היו.
 • בזמן קבלת הקרוואן, חתימה על חוזה התחייבות לתשלום קנסות דרך, בחיוב בכרטיס אשראי שינתן לביטחון. 
   

חניונים

 • שימוש במכונות כביסה וייבוש
 • שימשו במתקני בישול בחניון.
 • שימוש במתקנים בחניון אשר עולים כסף בחניון למעט חשמל לקרוואן ושימוש במקלחות והשירותים.

 

 

נשמע מעניין התקשר 1-800-550-770

או שלחו פנייה בהמשך הדף

לקבל מידע מלא ופרטים על הטיול

 

תנאים כללים לקיום טיול ולהתנהלות בטיול

 • מסלול הטיול מפרט את המקומות והאתרים שבהם נבקר אך לא בהכרח את סדר ביצועם.
 • מיקום ושמות החניונים עלולים להשתנות מהתכנון המקורי, אולם הם יישארו באזור המתוכנן.
 • המסלול בנוי על חופש נסיעה במתכונת המסלול הפתוח והאחריות להגיע בזמן למקום מפגש שנקבע היא על פי רצונו ועל אחריותו של המטייל.
 • אין המארגנים ב.ד. גרייבר סיטונאי תעופה ותיירות בע"מ יהיו אחראים על כל עיכוב או אי ביקור בכל אתר שהוא בין בתשלום ובין שלא בתשלום שנגרם עקב איחור או שנגרם מאי הגעת הקרוואן בזמן למקום מפגש מכל סיבה ולרבות עקב בעיות תחבורה, תאונות, תקלות טכניות וכד' .
 • על הנוסע להיות צמוד לתוכנית הנסיעה הכללית המצויה בספר הטיול על מנת להיות צמוד לקבוצה, אי הצמדות מכל סיבה שהיא היא על אחריות הנוסע בלבד והמארגנים ב.ד. גרייבר סיטונאי תעופה ותיירות בע"מ לא יהיו אחראים על כל נושא ודבר שיקרה עקב אי ההיצמדות.
 • המארגנים ב.ד. גרייבר סיטונאי תעופה ותיירות בע"מ יהיו אחראים על כך שיימסר בתחילת הטיול קרוואן תקין למעט תקלות שיצוינו בטופס הקבלה בדיקת הקרוואן היא אחריות המטייל בלבד.

   

  תנאים כללים לתשלום על הטיול

 • דמי הרשמה: בעת ההרשמה לטיול תשולם מקדמה בגובה של 400 יורו לקרוואן, דמי הרשמה לא יוחזרו בשום מקרה למעט במידה והטיול בוטל על ידי המארגנים וביוזמתם.
 • תשלום עבור הטיול: יתרת התשלום עבור הטיול תבוצע לא יאוחר מ- 45 יום לפני תאריך היציאה.
 • המחיר הנקוב לטיול הינו מחיר במט"ח.
 • על פי החוק לצמצום השימוש במזומן ניתן לשלם עבור ההזמנה במזומן עד לסך של 11,000 ש"ח (את המחיר במט"ח לצורך זה בלבד יש לחשב לפי שער יציג) במידה וסכום העסקה עולה על 11,000 ש"ח ניתן לשלם עד 10% מעלות ההשכרה ועד לתקרה של 11,000 ש"ח, את התשלום במזומן ניתן לשלם בשקלים או במט"ח.
 • בתשלום שקלי השער לחישוב ההמרה ממט"ח לשקלים יהיה לפי שער מזומנים גבוה, וזאת במקרה של תשלום במזומן, העברה בנקאית או תשלום של עד שישה תשלומים בכרטיס אשראי. במידה והתשלום הינו בכרטיס אשראי עם מעל 6 תשלומים, הסכום לתשלום יהיה בתוספת של  1.5% נוספים לסך סכום העסקה.
 • ניתן לשלם בתשלומים בכרטיס אשראי במסלול קרדיט על פי ההסכם בין הלקוח לבין הבנק.
 • בביצוע העברה במט"ח מחשבון לחשבון, יש לוודא שכל העלויות העברה הם על חשבון המעביר (OUR) וכן יש להוסיף תוספת של 20 יורו לכל העברה עבור דמי טיפול בהעברות מטח.
 • נרשמים אשר ירצו להמשיך שהותם אחרי הטיול או להתחיל אותו לפני הקבוצה ישלמו בתוספת לעלות הטיול תשלום של 50 אירו לאדם, בנוסף את העלות הנגבית על ידי חברת התעופה עבור שינוי הטיסה ובמידה ויבקשו להאריך את השכרת הקרוואן את עלות הקרוואן, כל שינוי כזה מותנה באישורן המוקדם של החברות השונות.
 • דמי ביטול: דמי ביטול בגובה 100 ש"ח או 5% הנמוך שבניהם יגבו בהתאם לחוק הגנת הצרכן במקרים שבהם הביטול נעשה על פי התנאים בחוק הגנת הצרכן. במידה והביטול נעשה מעבר לתנאי חוק הגנת הצרכן יהיה דמי הביטול:
 • ביטול של עד 60 יום לפני הטיול: דמי ביטול בגובה דמי הרשמה.
 • ביטול של 60 עד 30 יום לפני מועד היציאה: יגבו דמי ביטול בגובה של 40% מעלות הטיול בתוספת דמי ההרשמה.
 • ביטול הטיול שיעשה 30 יום לפני הטיול ועד 15 יום לפני הטיול: יחויבו בדמי ביטול בגובה של  70% מעלות הטיול בתוספת דמי ההרשמה 
 • ביטול של 15 יום עד יום הטיול: דמי ביטול של כל עלות טיול.

   

  תנאים כלליים להזמנת הטיול ולהזמנת הקרוואן במסגרת הטיול

 • ביצוע ההרשמה לטיול יעשה רק כאשר הלקוח יחזיר את טופס ההרשמה חתום על ידו במקומות המתאימים לרבות פרטי כרטיס האשראי וחתימה על פרטי האשראי וכן תשלום המקדמה בפועל. לא תבוצע הרשמה במידה וטפסים יוחזרו שהם לא מלאים וחתומים כנדרש.
 • הצעת המחיר המופיעה באתר או שנשלחה בדוא"ל היא בכפוף לתנאים הכלליים המפורטים הנמצאים באתר החברה או במשרדי החברה וניתן לקבל העתק להדפסה מהם על פי דרישה כאמור בהערה שבתחתית עמוד זה.
 • בכל מקרה של שאלה או הבדל בין הרשום במסמך זה לבין תנאי חוזה ההשכרה שיחתם בחו"ל בין הלקוח לבין חברת ההשכרה יגברו ויהיו מחייבים תנאי ההשכרה על פי חוזה השכירות שיחתם מול החברה המקומית, בשפה האנגלית או בשפה המקומית, במעמד קבלת הקרוואן.
 • המארגנים ב.ד. גרייבר סיטונאי תעופה ותיירות בע"מ לא יהיו אחראים על תקינותו של הקרוואן במהלך הטיול, שירות לקרוואן יינתן על ידי החברה המשכירה ונציגה המקומי ובסיוע של צוות הטיול של ב.ד. גרייבר סיטונאי תעופה ותיירות בע"מ במידת האפשר.
 • במידה והקרוואן יוחזר לתחנת ההשכרה מלוכלך ו/או עם נזקים תגבה חברת ההשכרה את עלות הנזק או דמי ניקיון וכד' עד גובה דמי ההשתתפות העצמית לכל מקרה בנפרד מהמטייל וכל תשלום מסוג זה יבוצע בין המטייל חברת ההשכרה בחו"ל ועל אחריותם בלבד.
 • ב.ד. גרייבר סיטונאי תעופה ותיירות בע"מ אינה הכתובת לתביעות כנגד חברת ההשכרה המקומית. מקום השיפוט של תלונות בין השוכר לחברת ההשכרה המקומית יהיה על פי תנאיי חברת ההשכרה.
 • חברת ההשכרה המקומית שומרת לעצמה את הזכות לתת רכב חלופי לזה שהוזמן בזמן קבלת קרוואן, ללא הודעה מוקדמת, ומבלי לגבות תוספת מחיר מהלקוח.
 • המספר המקסימאלי של הנוסעים בקרוואן כפי שמופיע במפרט הרכב באתר קרוואנים של ב.ד. גרייבר סיטונאי תעופה ותיירות בע"מ הוא המספר המחייב. במידה ומספר הנוסעים יעלה על מספר זה רשאית חברה ההשכרה המקומית לא לתת לשוכר את הקרוואן, במידה ונלקח קרוואן ונמצאו בו מעל למספר הנוסעים המותר בחוק כפי שמופיע במפרט הרכב באתר קרוואנים של ב.ד. גרייבר סיטונאי תעופה ותיירות בע"מ, יהיה הקרוואן ללא ביטוח וב.ד. גרייבר סיטונאי תעופה ותיירות בע"מ מסירה מעליה כל אחריות לטיפול בלקוח זה.
 • התנאים הכללים המלאים להשכרת קרוואן נמצאים בשפה האנגלית באתר האינטרנט של קרוואנים של ב.ד. גרייבר סיטונאי תעופה ותיירות בע"מ וניתן לראותם ולהדפיסם על פי דרישה.
 • בכל מקרה תנאי ההשכרה המחייבים יהיו על פי חוזה השכירות שיחתם מול החברה המקומית במעמד קבלת הקרוואן.
 • מוסכם בזאת שכל תביעה ו/או טענה אשר יש למטייל כנגד ב.ד. גרייבר סיטונאי תעופה ותיירות בע"מ ללא יוצא מהכלל חייבת להיות מובאת בפני החברה לא יאוחר מתום 90 יום לאחר חזרתו לארץ.
 • מוסכם ומוצהר בזאת מפורשות כי עצם הזמנת הטיול אצל ב.ד. גרייבר סיטונאי תעופה ותיירות בע"מ ישירות או באמצעות משרד נסיעות וגם/או אצל סוכן נסיעות כלשהו ברחבי הארץ, לא תקנה סמכות שיפוט מקומית לבתי המשפט שבאזור שיפוטם שבו מקום מגוריו של המזמין או המקום בו מצוי משרד נסיעות. בכל מקרה שתוגש תביעה נגד ב.ד. גרייבר סיטונאי תעופה ותיירות בע"מ בין אם תוגש התביעה נגד ב.ד. גרייבר סיטונאי תעופה ותיירות בע"מ לבדם וגם/או יחד עם משרד הנסיעות שאצלם נרשם הלקוח, תהא סמכות שיפוט מקומית לבתי המשפט בעיר חיפה בלבד.

 

התנאים הכלליים שפורטו הם חלק מהזמנת הלקוח לטיול קבוצתי בקרוואנים הוא מצטרף למסמכים הבאים:

 • "טופס ההרשמה" עליו חתם המטייל.
 • טופס "מה כלול בטיול" הנמצא באתר האינטרנט
 • טפסי "תנאי מידע והזמנה" הנמצאים באתר האינטרנט
 • טופס "תנאי שכירות הקרוואן" לדגם שבטיול אשר נמצאים באתר האינטרנט

 

עצם ההרשמה לטיול מהווים את אישור הנרשם שקרא והבין את כל התנאים הכללים וכן נתן את הסכמתו לתנאים הללו וכן לכל התנאים שפורט ומפורטים בטפסים האמורים.

 

 

נשמע מעניין התקשרו 1-800-550-770

או שלחו פנייה בהמשך הדף

לקבל מידע מלא ופרטים על הטיול

 


מחיר הטיול הוא מחיר כולל עבור מרבית מרכיבי הטיול - טיסה, קרוואן, חניונים, מרבית האתרים, הדרכה ועוד


למעבר למחירון הטיול לחץ כאן 

במהלך הטיול ישנם הוצאות נוספות לכל קרוואן בהתאם לגודל הקרוואן וכמות האנשים שבו

הוצאות נוספות בטיול 

אתר תיירות

 • מוזיאון להקת אבבא - מחיר מדויק יתפרסם סמוך למועד הטיול
 • פארק השעשועים של העיר Grona Lund - עדיין לא פורסם מחיר לשנת 2022 - יעודכן בהמשך 

   

  לקרוואן

 • חניה באתרי תיירות עד כ- 500 קרונות לכל הטיול
 • דלק כ- 4000 קרונות לכל הטיול

   

  בחניון

 • למעוניינים - כביסה כ- 12 עד 15 אירו למכונת כביסה ומייבש כביסה

   

  מזון

 • כלכלה בטיול כאשר העלות המקורבת לאדם ליום (לאלו שאוכלים לפחות 80% מהארוחות בקרוואן) היא כ- 200 קרונות לאדם ליום .
 • עלות האוכל ביומיים שנטייל בשטוקהולם שם לא יהיה גישה לקרוואנים היא כ- 500 קרונות לאדם (בהתבסס על כך שאוכלים ארוחת בוקר בקרוואן)      
 •  ניתן להזמין בחלק מהחניונים לחמניות טריות בעלות של עשרות קרונות בודדות לכל יום

   

  תחבורה ציבורית

 • נעשה שימוש בתחבורה ציבורית בערים שטוקהולם, גוטברג, נורשפינג - העלות הכוללת לאדם היא כ 400 קרונות לכל הטיול 

*שדות חובה